Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

5 ekogadżetów dla dziecka

toy

5 ekogadżetów dla dziecka

Kwestie dotyczące ekologii, a w tym segregacji śmieci, świadomej konsumpcji i ochrony środowiska wybrzmiewają coraz częściej i głośniej. Rodzice biorą pod uwagę nie tylko bezpieczeństwo produktów dla dzieci, ale i myślą o tym, aby były one przyjazne środowisku. Producenci podążają za tymi trendami, czego efektem jest tych pięć niezwykłych i ciekawych ekogadżetów dla dziecka. 

Reklama

„Inteligentny” karmnik dla ptaków

Urządzenie “Bird Buddy” – to karmnik dla ptaków z wbudowaną kamerą. Za każdym razem, gdy ptak leci do karmnika, wysyłane jest powiadomienie z aplikacji na smartfonie. Dzięki niej można obserwować ptaka, słuchać jego śpiewu i utrwalić go na zdjęciu. „Inteligentny” karmnik kieruje uwagę dzieci na świat przyrody i uczy je rozróżniać gatunki ptaków za pomocą sztucznej inteligencji. Ponadto, aplikacja przekazuje dane dotyczące populacji ptaków i ich migracji grupom badawczym, co pomaga naukowcom w ich ochronie. 

Urządzenie zasilane energią słoneczną

Z części tego konstruktora można zmontować około 20 różnych obiektów: samochód, wiatrak albo robota. Ruch wszystkich nich, zawdzięcza się silnikowi zasilanemu energią słoneczną. Dzięki temu urządzeniu dziecko może dowiedzieć się, w jaki sposób działanie baterii słonecznej jest zależne od kąta padania promieni lub natężenia oświetlenia.

Ołówki z nasionami

Wszystkie dzieci uwielbiają rysować. Manualne zabawy, rozwijają wyobraźnię i motorykę. Duńska firma znalazła sposób na to, co zrobić z ołówkiem, który został już praktycznie zużyty. Ołówki Sprout posiadają biodegradowalną kapsułkę z nasionami roślin. Gdy narzędzie do szkicowania staje się zbyt krótkie, aby go użyć, można zasadzić je w ziemi i podlać. Każdy kolor ołówka oznacza inną roślinę. Goździki wyrosną z czerwonych ołówków, stokrotki z żółtych, a niezapominajki z niebieskich. Wszystkie materiały Sprout są całkowicie bezpieczne. Nawet jeśli dziecko połknie kapsułkę, nic mu nie grozi.

Szkicownik wielokrotnego użytku

Wiemy już, że dzieci uwielbiają rysować, przez co zużywa się dziesiątki stron papieru dziennie. Firma Rocket Book opracowała album, na którego stronach można pisać i rysować, a w razie potrzeby łatwo usuwa się tekst lub obrazek. Gdy rysunek jest gotowy, można zrobić mu zdjęcie i przesłać je do aplikacji Rocket Book. Zestaw zawiera długopis i ściereczkę do wymazywania. 

Seria gier książkowych “Save the Planet”

Interaktywne książki “Ocal planetę. Misja Woda” i „Ocal planetę. Misja Papier” wyjaśniają dziecku, w jaki sposób działania człowieka wpływają na środowisko. Dziecko dowie się na przykład, co się stanie, jeśli nie zakręci kurka od kranu lub będzie zużywać zbyt dużą ilość jednorazowych produktów. Wraz z bohaterami książek “Ocal planetę” mali czytelnicy mogą decydować o tym, jak uratować Ziemię przed śmieciami i innymi zagrożeniami. Dzięki temu dowiedzą się, dlaczego tak ważna jest ochrona lasów i zbiorników wodnych, nauczą się robić własne koraliki z przeczytanych czasopism lub zabawki z kartonowych rolek od papieru toaletowego.

Rada: zwróć uwagę, czy zabawkach, które dajesz dziecku, nie ma niebezpiecznych chemikaliów. Pisaliśmy o nich w artykule o toksycznych substancjach.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.