Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Park solarny na torze F1

f1

Park solarny na torze F1

W Bahrajnie, w którym odbywają się wyścigi Formuły 1,znane jako Grand Prix Bahrajnu, ogłoszono przetarg na park solarny. Ma zostać wybudowany na torze. 

Reklama

F1 i OZE

Bahrain’s Sustainable Energy Authority (SEA) oraz Bahrain International Circuit ogłosiły przetarg na budowę parku solarnego na krajowym torze Formuły 1. Planuje się, że park solarny będzie miał moc około 3 MW, a energia w nim wyprodukowana miałaby być sprzedawana do lokalnej sieci w ramach 20-letniej umowy PPA (ang. Power purchase agreement, czyli umowa na zakup energii elektrycznej). Solarny park miałby otaczać tor wyścigowy i służyć jako funkcjonalna zasłona fotowoltaiczna.

Zapytanie ofertowe zostało przygotowane i opublikowane przez rządową komisję przetargową w kwestii budowy słonecznej elektrowni fotowoltaicznej podłączonej do sieci o minimalnej mocy 3 MWac – podała agencja SEA w oświadczeniu.

Zainteresowani mają czas na złożenie propozycji do 9 czerwca.

Bahrajn inwestuje w zieloną energię

Bahrajn chce udostępnić do sieci 255 MW mocy wyprodukowanej z energii słonecznej do 2025 roku. Pomóc w osiągnięciu tej wartości mają m.in.przetargi na budowę farm i parków fotowoltaicznych.

W połowie stycznia w Bahrajnie ogłoszono przetarg na produkcję 3 MW energii w ośmiu lokalizacjach dla kilkudziesięciu budynków rządowych. Celem królestwa w zakresie korzystania z energii odnawialnej, jest uzyskanie 700 MW mocy wytworzonej z energii słonecznej, wiatrowej oraz tej, pochodzącej z odpadów. Wszystko to do 2030 r.

źródło: sea.gov.bh, pv-magazine.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.