1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Holandia: Największy na świecie dach solarny

dach solarny

Holandia: Największy na świecie dach solarny

Gdzie znajdziemy najwydajniejszy spośród wszystkich działających obecnie na świecie dachów solarnych? W centrum magazynowo-logistycznym w Venlo (Holandia). Umieszczono tam prawie 50 tys. paneli fotowoltaicznych o szczytowej mocy 18 megawatów.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

W OZE siła

Dach solarny ma wielkość około dwudziestu boisk piłkarskich, a roczna produkcja wystarcza na zaopatrzenie 4,5 tys. gospodarstw domowych w energię elektryczną. Magazyn, na którym został zlokalizowany zajmuje powierzchnię 110 tys. m2 i należy do PVH Europe Heylen Warehouses. Inwestycja wraz ze wsparciem holenderskiej publicznej sieci linii elektrycznych, pokryje pełne zapotrzebowanie na energię elektryczną wszystkich sklepów, magazynów i biur PVH Europe na terenie Holandii.

Budynki logistyczne mogą stać się elektrowniami przyszłości – powiedział Philippe Deschilder, dyrektor generalny firmy Heylen Warehouses. 

Inwestycja to kolejny krok w realizacji podjętego przez PVH planu, aby do roku 2030 w całości przejść na odnawialne źródła energii, a także osiągnięcia 30% redukcji emisji dwutlenku węgla w obrębie łańcucha dostaw.

Firma z zieloną misją

PVH Europe, globalna siedziba główna Tommy Hilfiger i europejskich oddziałów Calvin Klein, marek należących do PVH Corp. Z centrum magazynowo-logistycznego dziennie dystrybuowanych jest ok. 600 tys. produktów. Obiekt jest wysoko oceniany w ratingu zrównoważonego rozwoju według BREEAM [przyp. red.: jedna z najczęściej stosowanych w Europie metod oceny budynków pod kątem ich ekologiczności]. Podkreśla się wzorcowe standardy w zakresie energii, wody, transportu, materiałów, odpadów, zanieczyszczenia, ekologii, zdrowia i dobrostanu oraz energooszczędne oświetlenie w obrębie całego obiektu, korzystanie wyłącznie z opakowań certyfikowanych przez FSC i recykling odpadów.

Firma planuje też instalację paneli słonecznych w kolejnym swoim obiekcie tzw. „Logistic Campus”.

Źródło: trans.info, businesswire.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.