Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Rewolucja w sektorze OZE: żaluzje fotowoltaiczne

żaluzje

Rewolucja w sektorze OZE: żaluzje fotowoltaiczne

Polska firma z branży OZE prezentuje najnowsze osiągnięcie w dziedzinie energii odnawialnej.

Reklama

Perowskity – innowacyjne i ekologiczne

Najnowszy projekt Saule Technologies bazuje na nowoczesnej technice korzystającej z perowskitowych ogniw słonecznych. Mineralny perowskit doskonale pochłania światło – czyni to znacznie lepiej, niż krzem czy arsenek galu. Ogniwa perowskitowe posiadają też niewątpliwą zaletę przydatną podczas montażu – są cienkie, lekkie i elastyczne.  Technologia może być wykorzystywana zarówno do celów komercyjnych, jak i do montażu w przestrzeniach domowych.

W pełni innowacyjny i ekologiczny produkt obniża koszty eksploatacji, a do sprawnego funkcjonowania nie wymaga wysokich temperatur powietrza. Perowskity nadają się do montażu na różnych powierzchniach – na elewacjach oraz innych materiałach wewnątrz pomieszczeń.

Galopujące zmiany w fotowoltaice

Prezentacja przełomowych żaluzji odbyła się na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim. Odbiorcami prezentacji nowego rozwiązania były firmy przodujące w branży nieruchomości, logistyki oraz telekomunikacji. 

Żaluzje Saule Technologies posiadają inteligentny system sterowania i automatyzacji. Każdy może indywidualnie dostosować ich funkcjonowanie wedle swoich potrzeb. Począwszy od wybranego surowca, po kształty i kolory. Ponadto żaluzje mogą współpracować z zamontowaną stacją pogodową. Sprzęt automatycznie dostosowuje się do danego umiejscowienia Słońca.

Jak zaznacza Saule Technologies, dzięki montażowi żaluzji można znacznie zmniejszyć koszty eksploatacji klimatyzacji oraz ogrzewania w budynku każdego rodzaju. System opracowany przez polską markę ma też właściwości zapobiegające przegrzaniem się lub wychłodzeniem budynku. Żaluzje perowskitowe tworzą wspaniały duet z każdym systemem zarządzania budynkiem (BMS).

Kto wygra przetarg?

Saule Technologies ogłosiło trwający do stycznia 2021 roku przetarg na licencję żaluzji. Zwycięzca będzie mógł zdobyć wyłączne prawa do sprzedaży produktu na wybranym terenie. Do tej pory w firmę Saule Technologies zainwestował Columbus Energy, obejmując w niej 20% udziałów.

Olga Malinkiewicz, pomysłodawczyni wykorzystania perowskitów w branży OZE oraz zwyciężczyni konkursu Photonics 21 chce propagować ten surowiec w urządzeniach elektroniki użytkowej. Współzałożycielka Saule Technologies wierzy, że parowskity zrewolucjonizują naszą codzienność i przemysł budowlany. 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.