Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Fotowoltaika rośnie w siłę

Fotowoltaika rośnie w siłę

Po ostatnich dobrych dla fotowoltaiki miesiącach przyszedł czas na rekordy. W sierpniu zainstalowano 267 MW, co przekłada się na średnio 8,6 MW instalowanych każdego dnia, z uwzględnieniem weekendów. Jest to najlepszy wynik w historii naszego rynku PV.

BANER MOBILEB1
Reklama

Możemy mówić o boomie

Polska fotowoltaika stale się rozwija. Ubiegły miesiąc pod względem przyrostu zainstalowanych mocy na rynku PV okazał się rekordowy. W sumie w polskiej fotowoltaice jest już zainstalowane ponad 2,5 GW! Grzegorz Wiśniewski, Prezes EC BREC Instytut Energetyki Odnawialnej podczas niedawnego Europejskiego Kongresu Gospodarczego przyznał, że możemy mówić już o boomie.

Widać wzrosty

Z danych Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE) wynika, że zainstalowana moc w fotowoltaice na 1 września 2020 roku wyniosła 2528,371 MW. To wzrost o 168,7% r/r. Z informacji, które operator udostępnił miesiąc wcześniej wynika, że na koniec lipca moc elektrowni PV w Polsce wynosiła 2261,3 MW. W sierpniu całkowita moc fotowoltaiki w naszym kraju, którą odnotowuje PSE, wzrosła o 267 MW. Operator elektroenergetycznego systemu przesyłowego w Polsce – PSE jest właścicielem ponad 14 000 km linii oraz ponad 100 stacji elektroenergetycznych najwyższych napięć.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Minione miesiące

Z zestawień opracowanych przez PSE wynika, że do tej pory najlepszym miesiącem dla polskiej fotowoltaiki był styczeń 2020 roku. Przybyło wówczas 172,9 MW. W sumie w pierwszych ośmiu miesiącach tego roku moc elektrowni fotowoltaicznych w Polsce zwiększyła się o ponad 1228,7 MW.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Źródło: pse.pl, gramwzielone.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.