60 MW energii geotermalnej dla pięciu krajów karaibskich

Dzięki uruchomieniu programu Minimalizacji Ryzyka w Inwestycjach Geotermalnych na Wschodnich Karaibach pięć państw będzie mogło zbudować instalacje geotermalne o mocy do 60 MW. Fundusze z grantu trafią na Dominikę, Grenadę, St. Kitts and Nevis, Saint Lucia oraz St. Vincent i Grenadyny.

W Nowym Jorku właśnie podpisano dokumenty finalizujące przyjęcie przez państwa na Wschodnich Karaibach grantu z Unii Europejskiej na budowę systemów geotermalnych. Sygnatariuszami dokumentów byli Neven Mimica, komisarz do spraw Współpracy i Rozwoju oraz dyrektor Karaibskiego Banku Inwestycyjnego, doktor Warren Smith.

Możliwość budowy do 60 MW elektrowni geotermalnych w tych państwach na Morzu Karaibskim jest niezwykle kluczowa dla zmniejszenia importu produktów naftowych, jak i redukcji kosztów energii elektrycznej dla mieszkańców Karaibów.

Kraje te, jak na przykład St. Kitts-Nevis już od dłuższego czasu inwestują w geotermię. W 2015 roku Nevis Electric Co. rozpoczęło testowe odwierty, mające sprawdzić potencjał geotermalny tego regionu. Szacunkowo, Nevis w ten sposób może dostarczyć do 300 MW energii elektrycznej.

Prace nad planowaniem i budową instalacji mają zacząć się na początku przyszłego roku.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Zielony dom w Meksyku z pionowym ogrodem

Następny artykuł

Kanadyjczycy inwestują w sektor fotowoltaiczny w Meksyku

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , , , ,