farma-offshore

8.2 Consulting przewiduje dłuższe życie turbin wiatrowych

Niemiecka firma 8.2 Consulting od pewnego czasu analizuje czas życia i stan ponad 300 turbin wiatrowych znajdujących się na lądzie i morzu.

Wniosek z analiz spółki wskazuje, że turbiny te mogą pracować istotnie dłużej, niż zakładane podczas ich projektowania 20 lat. Wyniki te przedstawiciele firmy prezentować będą z większymi szczegółami na konferencji i targach WindEurope, które odbywają się w Amsterdamie w dniach 28-30 listopada 2017.

Philipp Stukenbrock, dyrektor działu sprzedaży i marketingu 8.2 Consulting, skomentował: Wyższe ciśnienie cenowe oraz coraz ściślejsze regulacje prawne sprawiają, że ponowne uruchamianie starszych instalacji wiatrowych jest coraz trudniejsze. Konieczne jest dokładne analizowanie, które z nich mogą jeszcze posłużyć, aby uzyskać z inwestycji maksymalną ilość energii, by zredukować efektywne koszty prądu.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 17.01.

Pogoda się uspokoiła, czyżby to zwiastowało powrót smogu? Na mapie coraz mniej zielonych punktów. W poniedziałek wystartował Wrocławski Indeks Powietrza, jest to odpowiedź na apel Dolnośląskiego Alarmu Smogowego w sprawie informowania mieszkańców o prawdziwej skali zagrożeń w obszarze jakości powietrza. Niecierpliwie czekamy na bardziej restrykcyjne normy dla całego kraju.