Do 2021 roku w Europie powstanie wiele nowych miejsc pracy w branży fotowoltaicznej

Odnawialne źródła energii rozwijają się w Europie w bardzo szybkim tempie. Ilość inwestycji w tej branży wzrasta z roku na rok, przyczyniając się do dużych ilości generowanej przez nie energii elektrycznej. Ciągły rozwój tego sektora prowadzi także do tworzenia nowych miejsc pracy, które powodują spadek bezrobocia w wielu regionach. Wedle szacunków stowarzyszenia SolarPower Europe, tylko na samym Starym Kontynencie powstaną 94 tysiące nowych miejsc pracy właśnie w branży fotowoltaicznej; wśród krajów z największym możliwym przyrostem znajduje się także i Polska.

W grupie tych państw, w których przewidywany jest największy wzrost zatrudnienia w branży fotowoltaicznej, znajdują się Włochy, Francja, Hiszpania i Polska. Wydawać by się mogło, że nasz kraj nie do końca pasuje do tego towarzystwa, jednak wbrew pozorom rodzimy rynek ma duży potencjał do tego, by znacząco się rozwinąć. Polskie władze są negatywnie nastawione do farm wiatrowych, lecz w stosunku do fotowoltaiki zmieniają swoje stanowisko na nieco bardziej przychylne.

Do wzrostu zatrudnienia w tej branży w dużym stopniu przyczyniają się również decyzje Unii Europejskiej, wymuszające na państwach członkowskich ciągłe zwiększanie „zielonych” inwestycji. W 2016 roku w całej Europie w firmach zajmujących się fotowoltaiką zatrudnionych było 81 tysięcy pracowników. Wedle szacunków, ich ilość ma wzrosnąć aż do poziomu niemal 175 tysięcy jeszcze w 2021 roku.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Komisja Europejska chce obniżyć górny limit emisji dwutlenku węgla przez samochody

Następny artykuł

8.2 Consulting przewiduje dłuższe życie turbin wiatrowych

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , , ,