Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

86 martwych delfinów na plaży w Namibii

86 martwych delfinów na plaży w Namibii

Na jednej z namibijskich plaż znaleziono aż 86 martwych delfinów. W poniedziałek 9 marca władze Namibii poinformowały o wszczęciu śledztwa, które ma ustalić, co było przyczyną śmierci zwierząt.

Reklama

W piątek 6 marca na plaży położonej około 40 kilometrów od miasta Luederitz, na południowym wschodzie kraju, znaleziono kilkadziesiąt martwych delfinów ciemnych (Lagenorhynchus obscurus). Wśród zwierząt znaleziono także dwa młode, których wiek oszacowano na kilka dni.

Biolożka morska Kolette Grobler, która brała udział we wstępnych oględzinach zwłok martwych delfinów poinformowała, że ssaki nie żyły już od około tygodnia.

Podejrzewamy, że jeden z nich był ranny lub chory i wezwał pozostałe na pomoc, a to mogło spowodować przypadkowe wyrzucenie ich na brzeg. Niestety nie mogliśmy pobrać próbek z powodu zaawansowanego rozkładu ciała, ale pobraliśmy próbki wody, aby ustalić, czy delfiny zjadły toksyczny planktonpowiedziała Grobler.

Ministerstwo Rybołówstwa i Zasobów Morskich poinformowało, że zbada przyczynę śmierci zwierząt.  

Źródło: tvnmeteo.tvn24.pl

Fot. główna: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.