Wiadomości OZE Kolejna edycja programu Energia dla Przyszłości 27 kwietnia 2018 Wiadomości OZE Kolejna edycja programu Energia dla Przyszłości 27 kwietnia 2018 Przeczytaj także Polska Bakterie w miejskich tężniach. Kraków chce wprowadzenia norm sanitarnych Miejskie tężnie zaczęły powstawać, by pełnić rolę „mini-uzdrowisk” dostępnych dla mieszkańców miast. W ostatnim czasie stały się bardzo popularne, dzięki wskazywanym prozdrowotnym właściwościom. Dzięki inicjatywom samorządów oraz często w wyniku głosowań na projekty Budżetu Obywatelskiego następne obiekty tego typu zaczęły pojawiać się w kolejnych miejscach w Polsce. Jednak te drewniane konstrukcje z gałązek tarniny mogą kryć niewidoczne zagrożenie. Badania mikrobiologiczne dowodzą, że często przy niewłaściwym utrzymaniu miejskie tężnie mogą stać się środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii i grzybów. Problemem ma być brak odpowiednich regulacji prawnych, co sprawia, że nie są zapewnione odpowiednie warunki sanitarne. Polska Giełda bije rekordy, a firmy zwalniają tysiące pracowników. Narasta cichy kryzys polskiej gospodarki Początek roku pokazał wyraźny kontrast w polskiej gospodarce – rekordy na warszawskiej giełdzie zbiegły się z falą zwolnień i pogarszającą się sytuacją na rynku pracy. Rosnące koszty działalności sprawiają, że część przedsiębiorców ogranicza inwestycje lub całkowicie wycofuje się z mniej rentownych segmentów rynku. Efektem są tysiące zwolnień i najsłabsza sytuacja na rynku pracy od ponad czterech lat. W tle tego kryzysu sektor energetyczny przechodzi gwałtowną transformację, od której zależą koszty prowadzenia biznesu w kraju nad Wisłą. Polskie uczelnie są pełne zdolnych studentów, którzy czekają na swoją zawodową szansę. Znalezienie takiej, pomimo odpowiednich kwalifikacji oraz szerokiej gamy zainteresowań, nie zawsze jest łatwe. Między innymi dlatego Ministerstwo Energii po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom studentów polskich uczelni, jak i samych pracodawców. Już po raz trzeci ogłoszono nabór dla programu stażowego Energia dla Przyszłości, który ma być przepustką do kariery dla najzdolniejszych osób. Programem objęte są wybrane wydziały kilku polskich uczelni. O staże mogą ubiegać się studenci Politechniki Warszawskiej, Wrocławskiej, Łódzkiej, Gdańskiej, Poznańskiej, Śląskiej, Lubelskiej, a także Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz AGH. By kandydatura studenta ubiegającego się o staż została rozpatrzona, średnia jego ocen z ostatniego ukończonego semestru studiów magisterskich musi być większa bądź równa 4.0, a jego wiek nie może przekraczać dwudziestu siedmiu lat. Dodatkowo wymagana jest znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie co najmniej B2. Reklama Program jest realizowany przy współpracy z PKN Orlen, PGNiG S.A oraz PGE. To właśnie do tych firm mogą trafić studenci, których wnioski zostaną rozpatrzone pozytywnie. Będą mieć oni szansę na wymianę doświadczeń, zdobycie nowych kontaktów oraz zarobkowanie. Nadrzędnym celem Ministerstwa Energii jest jednak dostarczenie wykwalifikowanej kadry partnerom biorącym udział w projekcie, którzy na polskim rynku energetycznym odgrywają znaczącą rolę. Więcej informacji pod linkiem: http://www.me.gov.pl/Serwis+Prasowy/Program+stazowy+Energia+dla+Przyszlosci+III+edycja Fot.: Canva Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.