Wiadomości OZE Konferencja Energooszczędność – cel nowego budownictwa jednorodzinnego 19 lipca 2018 Wiadomości OZE Konferencja Energooszczędność – cel nowego budownictwa jednorodzinnego 19 lipca 2018 Przeczytaj także Budownictwo NIK sprawdziła inwestycje mostowe. Nie wszędzie wykonano wymagane badania Chociaż w założeniu nowe mosty mają służyć przez dziesięciolecia, zapewniając bezpieczeństwo transportu, najnowsza kontrola Najwyższej Izby Kontroli (NIK) pokazuje, że część inwestycji w Polsce była realizowana z poważnymi brakami w dokumentacji, nadzorze i badaniach technicznych. Kontrolerzy wykryli przypadki niewykonywania kluczowych testów bezpieczeństwa. Polska Bakterie w miejskich tężniach. Kraków chce wprowadzenia norm sanitarnych Miejskie tężnie zaczęły powstawać, by pełnić rolę „mini-uzdrowisk” dostępnych dla mieszkańców miast. W ostatnim czasie stały się bardzo popularne, dzięki wskazywanym prozdrowotnym właściwościom. Dzięki inicjatywom samorządów oraz często w wyniku głosowań na projekty Budżetu Obywatelskiego następne obiekty tego typu zaczęły pojawiać się w kolejnych miejscach w Polsce. Jednak te drewniane konstrukcje z gałązek tarniny mogą kryć niewidoczne zagrożenie. Badania mikrobiologiczne dowodzą, że często przy niewłaściwym utrzymaniu miejskie tężnie mogą stać się środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii i grzybów. Problemem ma być brak odpowiednich regulacji prawnych, co sprawia, że nie są zapewnione odpowiednie warunki sanitarne. Już po raz drugi odbyła się konferencja „Energooszczędność – cel nowego budownictwa jednorodzinnego”. Tegoroczna edycja wydarzenia miała miejsce 22 marca bieżącego roku w Krakowie. O jego szczegółach opowiedziała Agnieszka Syrzistie, przedstawicielka firmy Stalowe Domy, jednego z organizatorów imprezy. Reklama „Poruszaliśmy niezwykle ważny temat dotyczący współczesnego budownictwa, mianowicie tematy dotyczące energooszczędności. Wraz z firmami, które są wiodącymi liderami na rynku budowlanym, przedstawiliśmy szereg bardzo ciekawych wykładów. Firmy te zaprezentowały również swoje produkty. Była możliwość bezpośrednich rozmów na stoiskach wystawienniczych oraz spotkania z przedstawicielami tych firm”, podkreśliła Agnieszka Syrzistie. Konferencja rozpoczęła się od prelekcji Jacka Krupy, marszałka województwa małopolskiego, który przybliżył kwestię działań Samorządu Województwa Małopolskiego w sprawie walki z niską emisją. Wystąpienia przedstawicieli pozostałych firm koncentrowały się wokół najnowszych technologii budownictwa jednorodzinnego. W trakcie wydarzenia można było wysłuchać prelekcji m.in. na temat okładzin elewacyjnych w systemach ociepleń ETICS (firma Kosbud), przegród otwartych dyfuzyjnie w budownictwie szkieletowym (Pfleiderer), przewagi ekonomicznej folii grzewczych nad tradycyjnymi systemami hydraulicznymi (Red Snake), obniżenia kosztów użytkowania budynku za pomocą zastosowania instalacji fotowoltaicznej (Viessman), a także nowoczesnych rozwiązań dla budownictwa energooszczędnego (Velux) i szkieletowego (Saint-Gobain). „Było nam bardzo miło gościć tak liczną grupę architektów, udało nam się zgromadzić około 120 osób, wszyscy wysłuchali w skupieniu wykładów”, zauważyła z dumą przedstawicielka firmy Stalowe Domy. Organizatorami drugiej edycji konferencji „Energooszczędność – cel nowego budownictwa jednorodzinnego” były portale: Pomysł na dom oraz Eko-adaptacje, a także firma Stalowe Domy. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Świat OZE. Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.