Ekologiczne rozdzielnice elektryczne

Rozdzielnica elektryczna jest miejscem, w którym prąd elektryczny zostaje rozdzielony na poszczególne obwody. Zawiera wiele urządzeń i podzespołów służących do łączenia, przerywania, a także rozdziału obwodów elektrycznych. Temat ekologicznych rozdzielnic elektrycznych przybliżył Szymon Biel, dyrektor naczelny PRE Edward Biel.   

Dzięki zastosowaniu unikatowej technologii pokrywania metalu tworzywem, opracowaliśmy gamę obudów, które tą drugą klasę ochronności posiadają. Druga klasa i aluminium czy metal – z reguły nie łączy się tego w jedną całość, natomiast nam udało się stworzyć właśnie tego typu obudowę. Zastosowanie obudów metalowych w drugiej klasie ochronności miało na celu przede wszystkim wyeliminowanie ze środowiska naturalnego tworzyw sztucznych, które na dzień dzisiejszy są wszechobecne”, zauważył Szymon Biel.  

Fotowoltaika od Columbus Energy

W przypadku ekologicznych rozdzielnic elektrycznych osiągnięto drugą klasę ochronności za sprawą całkowitego i obustronnego (zewnętrznego i wewnętrznego) pokrycia rdzenia obudowy za pomocą materiału izolacyjnego. Jak zapewnia producent, tak przygotowana powłoka gwarantuje maksymalną ochronę przez co najmniej 30 lat. Posiada również bardzo wysoką wytrzymałość na uderzenia. Charakteryzuje ją także potwierdzona certyfikatem nieszkodliwość względem ludzi oraz środowiska, antyalergiczność, łatwość w czyszczeniu oraz niski współczynnik ścierania. Innowacyjna powłoka zapewnia również ochronę m.in. przed promieniami UV, wietrzeniem, kwaśnymi deszczami oraz korozją. Co istotne, na wypadek ewentualnego niewielkiego uszkodzenia powłoki w trakcie naprawy, nie jest konieczna wymiana całej rozdzielnicy. 

Rozdzielnice elektryczne metalowe w drugiej klasie ochronności, w skrócie REM2, to produkty przede wszystkim przyjazne ludziom oraz środowisku. Są antyalergiczne, niepalne, nie posiadają szkodliwych substancji, które mogą wniknąć w trakcie eksploatacji do środowiska”, podkreślił Szymon Biel.   

Firma PRE Edward Biel wśród swoich produktów posiada również stacje ładowania pojazdów elektrycznych EVB.