ekologiczne rozdzielnice elektryczne

Ekologiczne rozdzielnice elektryczne

Rozdzielnica elektryczna jest miejscem, w którym prąd elektryczny zostaje rozdzielony na poszczególne obwody. Zawiera wiele urządzeń i podzespołów służących do łączenia, przerywania, a także rozdziału obwodów elektrycznych. Temat ekologicznych rozdzielnic elektrycznych przybliżył Szymon Biel, dyrektor naczelny PRE Edward Biel.   

Dzięki zastosowaniu unikatowej technologii pokrywania metalu tworzywem, opracowaliśmy gamę obudów, które tą drugą klasę ochronności posiadają. Druga klasa i aluminium czy metal – z reguły nie łączy się tego w jedną całość, natomiast nam udało się stworzyć właśnie tego typu obudowę. Zastosowanie obudów metalowych w drugiej klasie ochronności miało na celu przede wszystkim wyeliminowanie ze środowiska naturalnego tworzyw sztucznych, które na dzień dzisiejszy są wszechobecne”, zauważył Szymon Biel.  

W przypadku ekologicznych rozdzielnic elektrycznych osiągnięto drugą klasę ochronności za sprawą całkowitego i obustronnego (zewnętrznego i wewnętrznego) pokrycia rdzenia obudowy za pomocą materiału izolacyjnego. Jak zapewnia producent, tak przygotowana powłoka gwarantuje maksymalną ochronę przez co najmniej 30 lat. Posiada również bardzo wysoką wytrzymałość na uderzenia. Charakteryzuje ją także potwierdzona certyfikatem nieszkodliwość względem ludzi oraz środowiska, antyalergiczność, łatwość w czyszczeniu oraz niski współczynnik ścierania. Innowacyjna powłoka zapewnia również ochronę m.in. przed promieniami UV, wietrzeniem, kwaśnymi deszczami oraz korozją. Co istotne, na wypadek ewentualnego niewielkiego uszkodzenia powłoki w trakcie naprawy, nie jest konieczna wymiana całej rozdzielnicy. 

Rozdzielnice elektryczne metalowe w drugiej klasie ochronności, w skrócie REM2, to produkty przede wszystkim przyjazne ludziom oraz środowisku. Są antyalergiczne, niepalne, nie posiadają szkodliwych substancji, które mogą wniknąć w trakcie eksploatacji do środowiska”, podkreślił Szymon Biel.   

Firma PRE Edward Biel wśród swoich produktów posiada również stacje ładowania pojazdów elektrycznych EVB. 

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

W Osieku powstanie farma fotowoltaiczna na potrzeby Grupy Azoty Siarkopol. Kilkanaście tysięcy paneli wyprodukuje rocznie niemal 5 GWh energii

Grupa Azoty Siarkopol wybuduje w Osieku (woj. świętokrzyskie) gigantyczną farmę fotowoltaiczną na własne potrzeby. To pierwsza w Polsce inwestycja firmy we własną elektrownię. Farma powstanie na niezagospodarowanych terenach powstałych po wydobyciu siarki.

Ekwadorscy Indianie ochronili las Amazonii!

Pozytywne wieści napłynęły w tym tygodniu z Ekwadoru: plemię Waorani wygrało spór z rządem, który chciał przeznaczyć las Amazonii pod wydobycie ropy naftowej. To wzorcowy przykład na to, że nawet mała lokalna społeczność może sprzeciwić się niszczeniu środowiska naturalnego.