Wiadomości OZE Ustawa antysmogowa podpisana! 05 października 2015 Wiadomości OZE Ustawa antysmogowa podpisana! 05 października 2015 Przeczytaj także Smog Cichy rywal na Mundialu 2026. Smog może obniżyć wydolność piłkarzy nawet o 10% Badania nad jakością powietrza wskazują, że zanieczyszczenie może realnie wpływać na przebieg wysiłku fizycznego na najwyższym poziomie sportowym. W kontekście trwającego Mundialu 2026 może to oznaczać nie tylko wolniejsze tempo gry, ale też zmiany w parametrach wydolnościowych zawodników. Smog Mundial 2026 może być rekordowo emisyjny. Szacunki mówią o 7,8 mln ton CO₂ Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2026 mają być jednym z największych turniejów w historii futbolu, ale też jednym z najbardziej emisyjnych wydarzeń sportowych. Według szacunków ślad węglowy imprezy może sięgnąć nawet dwukrotnie więcej niż podczas mundialu w Katarze. Głównym źródłem emisji mają być podróże lotnicze kibiców i drużyn. To bardzo dobra wiadomość dla Polaków, a zwłaszcza mieszkańców południowych regionów. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę antysmogową! Reklama Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom i wątpliwościom, Prezydent RP podpisał ustawę, a konkretnie cały pakiet, zaproponowany przez posła PO Tadeusza Arkita. Dzięki temu, lokalne władze na szczeblu wojewódzkim będą mogły decydować o wprowadzaniu zakazów spalania konkretnych paliw energetycznych – głównie węgla. Jak informują przedstawiciele kancelarii prezydenckiej, Andrzej Duda odbył serię spotkań z różnymi przedstawicielami stron społecznych, m.in. z Polskim Alarmem Smogowym. Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.