Wiadomości OZE CBŚP rozbiło gang złodziei paneli fotowoltaicznych 20 września 2017 Wiadomości OZE CBŚP rozbiło gang złodziei paneli fotowoltaicznych 20 września 2017 Przeczytaj także Polska Bakterie w miejskich tężniach. Kraków chce wprowadzenia norm sanitarnych Miejskie tężnie zaczęły powstawać, by pełnić rolę „mini-uzdrowisk” dostępnych dla mieszkańców miast. W ostatnim czasie stały się bardzo popularne, dzięki wskazywanym prozdrowotnym właściwościom. Dzięki inicjatywom samorządów oraz często w wyniku głosowań na projekty Budżetu Obywatelskiego następne obiekty tego typu zaczęły pojawiać się w kolejnych miejscach w Polsce. Jednak te drewniane konstrukcje z gałązek tarniny mogą kryć niewidoczne zagrożenie. Badania mikrobiologiczne dowodzą, że często przy niewłaściwym utrzymaniu miejskie tężnie mogą stać się środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii i grzybów. Problemem ma być brak odpowiednich regulacji prawnych, co sprawia, że nie są zapewnione odpowiednie warunki sanitarne. Polska Giełda bije rekordy, a firmy zwalniają tysiące pracowników. Narasta cichy kryzys polskiej gospodarki Początek roku pokazał wyraźny kontrast w polskiej gospodarce – rekordy na warszawskiej giełdzie zbiegły się z falą zwolnień i pogarszającą się sytuacją na rynku pracy. Rosnące koszty działalności sprawiają, że część przedsiębiorców ogranicza inwestycje lub całkowicie wycofuje się z mniej rentownych segmentów rynku. Efektem są tysiące zwolnień i najsłabsza sytuacja na rynku pracy od ponad czterech lat. W tle tego kryzysu sektor energetyczny przechodzi gwałtowną transformację, od której zależą koszty prowadzenia biznesu w kraju nad Wisłą. 56 osób zatrzymanych, 45 aresztowanych, 228 zarzutów – to efekt współpracy CBŚP i Policji z Niemiec. Reklama Rozbicie międzynarodowej grupy przestępczej trudniącej się kradzieżami paneli fotowoltaicznych w Niemczech, to wynik intensywnych, wspólnych działań policjantów CBŚP z Zielonej Góry i Niemiec. Dzięki współpracy służb policyjnych zatrzymano 2 osoby podejrzane o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą oraz 54 członków grup, z czego 45 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych. Łącznie śledczy przedstawili 228 zarzutów i odzyskali mienie warte blisko 2 mln złotych. Policjanci z Wydziału w Zielonej Górze Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim Centralnego Biura Śledczego Policji, wiele miesięcy zbierali informacje dotyczące zorganizowanej grupy działającej na terenie Polski oraz Niemiec. Z ich informacji wynikało, że członkowie tej grupy zajmowali się kradzieżami paneli fotowoltaicznych w Niemczech, które następnie zbywane były u paserów na terenie Polski. Ich łupem mogło paść co najmniej kilka tysięcy paneli fotowoltaicznych oraz falowników, o łącznej wartości ponad 3,5 mln euro. Według ustaleń Policji niemieckiej w Landzie Brandenburskim w ciągu roku dochodziło do kilkudziesięciu włamań i kradzieży z farm fotowoltaicznych. Wspólne działania policjantów z CBŚP i Niemiec doprowadziły do zatrzymania osób na gorącym uczynku kradzieży paneli fotowoltaicznych oraz podejrzanych o paserstwo, którzy działali między innymi na terenie województwa wielkopolskiego i lubelskiego. Dzięki partnerskiej współpracy służb policyjnych zatrzymano dwie osoby podejrzane o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą oraz 54 członków tych grup, którym przedstawiono 228 zarzutów. 45 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych. Podczas prowadzonych realizacji odzyskano mienie warte blisko 2 mln złotych. Postępowania przygotowawcze były prowadzone równolegle pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze i Prokuratury ds. Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości z Brandenburgii w Frankfurcie nad Odrą. Żródło: CBŚP Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.