Elektromobilność Ekologiczne rozwiązania doczekają się ulg podatkowych? 27 września 2017 Elektromobilność Ekologiczne rozwiązania doczekają się ulg podatkowych? 27 września 2017 Przeczytaj także Elektromobilność Autobus zamawiany przez aplikację. Zgierz testuje sposób na wykluczenie komunikacyjne Polskie miasta testują transport na żądanie, który ma uzupełniać tradycyjną komunikację publiczną, szczególnie w obszarach słabiej skomunikowanych. W ramach pilotażowego systemu elektryczne busy kursują po zgłoszeniach pasażerów z aplikacji mobilnej. Elektromobilność Rachunek na 10 mld złotych. Policzono koszty wojny w Iranie dla polskich kierowców Wojna w Iranie nie jest odległym konfliktem bez wpływu na polską rzeczywistość. Jej koszty stały się realnym obciążeniem dla polskiej gospodarki. Najnowszy raport wskazuje, że od rozpoczęcia walk do połowy maja 2026 roku Polska wydała dodatkowe 10 mld złotych na zakup paliw, co było spowodowane wzrostem cen. W tym samym czasie rządowy program CPN przyniósł częściowe zmniejszenie kosztów dla właścicieli aut osobowych. Eksperci są zdania, że należy przygotować się na przyszłe kryzysy w bardziej zrównoważony sposób – zamiast leczyć objawy niedoborów paliw, sugerują budowę strukturalnej odporności. Posłużyć do tego miałyby nadmiarowe zyski sektora paliwowego. Ministerstwo Finansów rozważa wprowadzenie ulg podatkowych na różnego rodzaju produkty, mogące pomóc Polsce w stawaniu się państwem bardziej ekologicznym i przyjaznym naturze. Planowane jest m.in. zniesienie akcyzy na samochody z napędem elektrycznym oraz na CNG, czyli sprężony gaz ziemny. O takich planach poinformował niedawno Polskę Agencję Prasową wiceminister finansów Wiesław Janczyk. Reklama Chcemy zaproponować zwolnienie z akcyzy na samochody elektryczne. Mamy również propozycje podniesienia kwoty, która mogłaby być wliczana w koszty prowadzonej działalności gospodarczej przy zakupie pojazdów elektrycznych do 30 tys. euro z obecnie obowiązujących 20 tys. euro – powiedział wiceminister. To jednak nie koniec zmian, bowiem w planach jest również zniesienie akcyzy na sprężony gaz ziemny, którym także mogą być napędzane różne pojazdy. CNG to paliwo znacznie bardziej przyjazne naturze w porównaniu do benzyny czy oleju napędowego. Co więcej, rząd rozmyśla także nad zniesieniem podatku od nieruchomości wobec stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Wszystkie powyższe działania mogą być strzałem w dziesiątkę i przyczynić się do realizacji polskiego planu związanego z elektromobilnością. Wystarczy jedynie poczekać, aż powyższe pomysły zostaną wcielone w życie. Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.