Ekologiczne rozwiązania doczekają się ulg podatkowych?

Ministerstwo Finansów rozważa wprowadzenie ulg podatkowych na różnego rodzaju produkty, mogące pomóc Polsce w stawaniu się państwem bardziej ekologicznym i przyjaznym naturze. Planowane jest m.in. zniesienie akcyzy na samochody z napędem elektrycznym oraz na CNG, czyli sprężony gaz ziemny. O takich planach poinformował niedawno Polskę Agencję Prasową wiceminister finansów Wiesław Janczyk.

Chcemy zaproponować zwolnienie z akcyzy na samochody elektryczne. Mamy również propozycje podniesienia kwoty, która mogłaby być wliczana w koszty prowadzonej działalności gospodarczej przy zakupie pojazdów elektrycznych do 30 tys. euro z obecnie obowiązujących 20 tys. euro – powiedział wiceminister.

To jednak nie koniec zmian, bowiem w planach jest również zniesienie akcyzy na sprężony gaz ziemny, którym także mogą być napędzane różne pojazdy. CNG to paliwo znacznie bardziej przyjazne naturze w porównaniu do benzyny czy oleju napędowego. Co więcej, rząd rozmyśla także nad zniesieniem podatku od nieruchomości wobec stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Wszystkie powyższe działania mogą być strzałem w dziesiątkę i przyczynić się do realizacji polskiego planu związanego z elektromobilnością. Wystarczy jedynie poczekać, aż powyższe pomysły zostaną wcielone w życie.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Stalowa Wola kupuje 10 elektrycznych autobusów Solaris

Następny artykuł

Kalifornia odrzuciła możliwość 100%-owego udziału OZE

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , ,