ABB dostarczyło falowniki dla instalacji fotowoltaicznej Ikei

ABB wspiera działania proekologiczne Ikei i pomaga firmie wykorzystywać energię ze słońca w Singapurze, dostarczając nowoczesne falowniki dla dachowej instalacji fotowoltaicznej sklepu o mocy 1 MW. Powinno to podnieść efektywność energetyczną zamontowanych paneli słonecznych.

Sztandarowy sklep Ikei znajduje się na wschodnich przedmieściach Tampines w Singapurze. Firma zaplanowała na jego dachu instalację fotowoltaiczną, która powinna wytwarzać 1,3 mln kilowatogodzin energii rocznie. Taka ilość pozwoliłaby na zasilenie ponad 280 gospodarstw domowych. Montaż paneli słonecznych skończył się w grudniu 2017 roku.

Dla lepszego zarządzania instalacją oraz podniesienia jej efektywności energetycznej ABB zdobyło za pośrednictwem Phoenix Solar kontakt na dostarczenie nowoczesnych falowników nowej generacji (TRIO-50). Urządzenia pozwolą na zoptymalizowanie uzysków, a Ikea spodziewa się, że sklep w Signapurze zaoszczędzi na tym 2,4 mln dolarów w ciągu 10 lat.

Falownik TRIO-50 trafi także do sklepów Ikei w Azji Południowo-Wschodniej, m.in. do centrum handlowego IPC Shopping Center oraz do wspomagania instalacji na zadaszeniach parkingowych Ikei w Bang Yai niedaleko Bangkoku.

Jak przekonuje Tarak Mehta z Dywizji Produktów i Systemów Elektryfikacji ABB, firma poprzez produkcję nowoczesnej technologii dąży do „zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na energię na całym świecie przy jednoczesnym minimalizowaniu wpływu na środowisko i tworzeniu wartości dla [swoich] klientów”.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Opracowano system zasilania energią słoneczną, który działa również w nocy

Innowacyjna bateria termiczna opracowana przez naukowców z Uniwersytetu Curtin będzie kluczem do systemu energii słonecznej zdolnego do produkcji energii elektrycznej przez noc. Pozwoli to instalacjom OZE rywalizować z paliwami kopalnymi jako realnym źródłem energii dla przemysłu komercyjnego i ciężkiego na całym świecie, w tym dla górnictwa.