ABB dostarczyło falowniki dla instalacji fotowoltaicznej Ikei

ABB wspiera działania proekologiczne Ikei i pomaga firmie wykorzystywać energię ze słońca w Singapurze, dostarczając nowoczesne falowniki dla dachowej instalacji fotowoltaicznej sklepu o mocy 1 MW. Powinno to podnieść efektywność energetyczną zamontowanych paneli słonecznych.

Sztandarowy sklep Ikei znajduje się na wschodnich przedmieściach Tampines w Singapurze. Firma zaplanowała na jego dachu instalację fotowoltaiczną, która powinna wytwarzać 1,3 mln kilowatogodzin energii rocznie. Taka ilość pozwoliłaby na zasilenie ponad 280 gospodarstw domowych. Montaż paneli słonecznych skończył się w grudniu 2017 roku.

Dla lepszego zarządzania instalacją oraz podniesienia jej efektywności energetycznej ABB zdobyło za pośrednictwem Phoenix Solar kontakt na dostarczenie nowoczesnych falowników nowej generacji (TRIO-50). Urządzenia pozwolą na zoptymalizowanie uzysków, a Ikea spodziewa się, że sklep w Signapurze zaoszczędzi na tym 2,4 mln dolarów w ciągu 10 lat.

Falownik TRIO-50 trafi także do sklepów Ikei w Azji Południowo-Wschodniej, m.in. do centrum handlowego IPC Shopping Center oraz do wspomagania instalacji na zadaszeniach parkingowych Ikei w Bang Yai niedaleko Bangkoku.

Jak przekonuje Tarak Mehta z Dywizji Produktów i Systemów Elektryfikacji ABB, firma poprzez produkcję nowoczesnej technologii dąży do „zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na energię na całym świecie przy jednoczesnym minimalizowaniu wpływu na środowisko i tworzeniu wartości dla [swoich] klientów”.

Dodaj komentarz


You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 16.01.

Nadal możemy cieszyć się kolejnym porankiem bez smogu. Nie dopisuje jednak pogoda – dziś warto wziąć parasolkę ze względu na deszcz. Dokuczać będzie również topniejący śnieg. Jeśli spędzacie ferie w górach, to odłóżcie ewentualne wyjście na szlaki – TOPR ostrzega, ponieważ po raz kolejny w tym sezonie wprowadzono 4 stopień zagrożenia lawinowego (zamknięta została nawet droga do Morskiego Oka), a GOPR niedawno w rejonie Pilska prowadził trudną, nocną akcję ratunkową. Pamiętajcie, że ostrzeżenia dotyczą nie tylko Tatr, ale także Beskidów i Pienin.