Omni Navitas wybuduje 150MW farmę fotowoltaiczną w Kambodży

Azja staje się coraz bardziej atrakcyjnym rynkiem dla przedsiębiorców z branży OZE, którzy szukają miejsc pod swoje inwestycje. Amerykański deweloper Omni Navitas już zdecydował, gdzie wybuduje 150MW farmę PV – będzie to Kambodża.

Jak mówi CEO Omni Navitas, Jim McAuliffe, będzie to największa tego typu inwestycja w Azji Południowo-Wschodniej. Końcem stycznia odbyło się spotkanie pomiędzy nim, a sekretarzem stanu w ministerstwie handlu, Chhuonem Darą, na którym omówiono szczegóły.

„Wspieramy tę inicjatywę i zapewnimy ułatwienia dla tego projektu inwestycyjnego, w szczególności dlatego, że jest to projekt czystej energii […] Jeśli Omni Navitas będzie w stanie sprzedać energię elektryczną dla naszego rządu po tej samej cenie co istniejące elektrownie, będzie to bardzo pomocne.”

Według szacunków cała inwestycja pochłonie 500 milionów dolarów. Korzyści będą jednak obustronne – Omni Navitas zarobi na sprzedawaniu energii elektrycznej, a Kambodża zyska ok. 3 tysięcy miejsc pracy. Na chwilę obecną nie jest znana dokładna lokalizacja, na której zostanie wybudowana farma fotowoltaiczna. Wiadomo jednak, że potrzebny jest grunt o wielkości ok. 500 hektarów w prowincji Koh Kong.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy -10.11.

Dziś zaczynamy kolejny długi weekend, ale czy to dobry czas na rodzinne spacery? Dziś mapa znów zaświeciła się na czerwono, smog nie odpuszcza. Najgorzej jest na południu Polski, są miejsca gdzie poziom dopuszczalnego stężenie pyłów jest przekroczony nawet o 900%!!! Sprawdźcie czy warto dziś wychodzić z domu. Przypominamy, że smog stanowi poważne i jak najbardziej realne zagrożenie dla zdrowia, uważajcie na siebie.

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!