Omni Navitas wybuduje 150MW farmę fotowoltaiczną w Kambodży

Azja staje się coraz bardziej atrakcyjnym rynkiem dla przedsiębiorców z branży OZE, którzy szukają miejsc pod swoje inwestycje. Amerykański deweloper Omni Navitas już zdecydował, gdzie wybuduje 150MW farmę PV – będzie to Kambodża.

Jak mówi CEO Omni Navitas, Jim McAuliffe, będzie to największa tego typu inwestycja w Azji Południowo-Wschodniej. Końcem stycznia odbyło się spotkanie pomiędzy nim, a sekretarzem stanu w ministerstwie handlu, Chhuonem Darą, na którym omówiono szczegóły.

„Wspieramy tę inicjatywę i zapewnimy ułatwienia dla tego projektu inwestycyjnego, w szczególności dlatego, że jest to projekt czystej energii […] Jeśli Omni Navitas będzie w stanie sprzedać energię elektryczną dla naszego rządu po tej samej cenie co istniejące elektrownie, będzie to bardzo pomocne.”

Według szacunków cała inwestycja pochłonie 500 milionów dolarów. Korzyści będą jednak obustronne – Omni Navitas zarobi na sprzedawaniu energii elektrycznej, a Kambodża zyska ok. 3 tysięcy miejsc pracy. Na chwilę obecną nie jest znana dokładna lokalizacja, na której zostanie wybudowana farma fotowoltaiczna. Wiadomo jednak, że potrzebny jest grunt o wielkości ok. 500 hektarów w prowincji Koh Kong.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Łódź: nowy program proekologiczny. Na ulicy Piotrkowskiej od 2020 roku staną kosze na segregowane śmieci

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zapowiedziała wdrożenie nowego programu proekologicznego, którego celem jest rezygnacja z plastikowych opakowań. Kosze na odpady zmieszane będą zastąpione koszami na odpady selektywnie zbierane. Nowe zmiany na początek będą obowiązywać na ulicy Piotrkowskiej, później obszar ten zwiększy się o kolejne dzielnice.