Grupa Recykl otworzy zakład w Chełmie

Recykling to szansa dla środowiska, ponieważ pozwala ograniczyć ilość odpadów, ale także dla przedsiębiorstw, które coraz częściej zdają sobie z tego sprawę i wykorzystują segregację śmieci do budowania pozytywnego wizerunku i zwiększenia przychodów.

Przykładem takiego przedsiębiorstwa jest Grupa Recykl, który wybuduje w Chełmie zakład produkcyjny specjalnych dodatków stosowanych przy budowie dróg asfaltowych. Potrzebne elementy będą robione ze starych, zużytych opon. Prócz samego zakładu powstaną również laboratoria m.in do kontroli jakości.

Szacuje się, że otwarcie tego innowacyjnego zakładu nastąpi końcem 2019 roku, co nie byłoby możliwe bez uzyskania prawie 20 milionów złotych dotacji od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. To więcej niż połowa środków wymaganych na poczet inwestycji, której całkowity koszt to 33 miliony złotych.

Rozpoczynamy realizację kroku milowego w rozwoju Grupy Recykl. Wsparcie PARP pozwala nam wdrożyć na masową skalę innowacyjną technologię wytwarzania dodatków stabilizujących do mieszanek SMA, z wykorzystaniem kordu tekstylnego. Tym samym, pozyskamy zupełnie nowych odbiorców z nowego dla Spółki rynku budownictwa drogowego w Polsce i Europie. Zakład produkcyjny w Chełmie, w kilkuletniej perspektywie stanie się jednym z najnowocześniejszych zakładów, tego rodzaju, w Europie i świecie”, mówi wiceprezes grupy Recykl, Maciej Jasiewicz.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy -10.11.

Dziś zaczynamy kolejny długi weekend, ale czy to dobry czas na rodzinne spacery? Dziś mapa znów zaświeciła się na czerwono, smog nie odpuszcza. Najgorzej jest na południu Polski, są miejsca gdzie poziom dopuszczalnego stężenie pyłów jest przekroczony nawet o 900%!!! Sprawdźcie czy warto dziś wychodzić z domu. Przypominamy, że smog stanowi poważne i jak najbardziej realne zagrożenie dla zdrowia, uważajcie na siebie.

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!