Grupa Recykl otworzy zakład w Chełmie

Recykling to szansa dla środowiska, ponieważ pozwala ograniczyć ilość odpadów, ale także dla przedsiębiorstw, które coraz częściej zdają sobie z tego sprawę i wykorzystują segregację śmieci do budowania pozytywnego wizerunku i zwiększenia przychodów.

Przykładem takiego przedsiębiorstwa jest Grupa Recykl, który wybuduje w Chełmie zakład produkcyjny specjalnych dodatków stosowanych przy budowie dróg asfaltowych. Potrzebne elementy będą robione ze starych, zużytych opon. Prócz samego zakładu powstaną również laboratoria m.in do kontroli jakości.

Szacuje się, że otwarcie tego innowacyjnego zakładu nastąpi końcem 2019 roku, co nie byłoby możliwe bez uzyskania prawie 20 milionów złotych dotacji od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. To więcej niż połowa środków wymaganych na poczet inwestycji, której całkowity koszt to 33 miliony złotych.

Rozpoczynamy realizację kroku milowego w rozwoju Grupy Recykl. Wsparcie PARP pozwala nam wdrożyć na masową skalę innowacyjną technologię wytwarzania dodatków stabilizujących do mieszanek SMA, z wykorzystaniem kordu tekstylnego. Tym samym, pozyskamy zupełnie nowych odbiorców z nowego dla Spółki rynku budownictwa drogowego w Polsce i Europie. Zakład produkcyjny w Chełmie, w kilkuletniej perspektywie stanie się jednym z najnowocześniejszych zakładów, tego rodzaju, w Europie i świecie”, mówi wiceprezes grupy Recykl, Maciej Jasiewicz.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Opracowano system zasilania energią słoneczną, który działa również w nocy

Innowacyjna bateria termiczna opracowana przez naukowców z Uniwersytetu Curtin będzie kluczem do systemu energii słonecznej zdolnego do produkcji energii elektrycznej przez noc. Pozwoli to instalacjom OZE rywalizować z paliwami kopalnymi jako realnym źródłem energii dla przemysłu komercyjnego i ciężkiego na całym świecie, w tym dla górnictwa.