ABO skutecznie odwołuje się od niekorzystnej decyzji

Szkocki rząd, po rozpatrzeniu odwołania, wyraził zgodę na realizację nowego projektu ABO Wind UK – farmy wiatrowej Hartwood w North Lanarkshire. Całkowita moc tej instalacji ma wynieść 21 MW. Na początku, czyli we wrześniu 2016 roku, Komisja Zagospodarowania Przestrzennego North Lanarkshire odrzuciła plan budowy siedmiu turbin wiatrowych w tym miejscu, jednakże po złożeniu w styczniu odwołania przez ABO Wind ostateczna zgoda na budowę została wydana.

Projekt powstanie na państwowej działce w lesie Murdostoun i dookoła niego. Teren ten zarządzany jest przez Komisję Leśną Szkocji oraz Instytut Jamesa Huttona.

Farma wiatrowa zostanie bezpośrednio podłączona do sieci energetycznej, z wykorzystaniem istniejących już kabli napowietrznych.

Deweloper farmy szacuje, że jej budowa będzie mogła się rozpocząć już pod koniec przyszłego roku. Koniec zaplanowano na koniec roku 2019.

„Po trzech latach planowania jesteśmy niesamowicie zadowoleni, że wreszcie otrzymaliśmy zgodę na realizację naszego projektu” – powiedział Clark Crosbe, szef działu rozwoju ABO Wind UK. „Od początku wierzyliśmy, że nasz projekt spełnia wszystkie standardy techniczne i środowiskowe. I rzeczywiście tak jest, ponieważ nie było do niego żadnych zastrzeżeń formalnych, a zaledwie kilka publicznych”.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Biogazownia w gminie Turobin jednak powstanie?

Następny artykuł

Ministerstwo Środowiska przegrało negocjacje w sprawie CO2

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,