Agroturystyka – inny sposób podróżowania

agroturystyka

Podróżować można z plecakiem i spać na kempingach. Można wygodnie polecieć gdzieś samolotem i mieszkać w ekskluzywnym hotelu z basenem. Można jechać pociągiem, samochodem, autobusem. Na kolonię lub wyjazd z rodziną. Można też wybrać się na wczasy agroturystyczne. Czym one są? Przekonacie się za chwilę.

Co to jest agroturystyka?

To takie wczasy na wsi w tradycyjnym gospodarstwie.  Jeśli masz dziadków na wsi i odwiedzasz ich w wakacje, pomagasz w pracach gospodarczych – można powiedzieć, że uprawiasz agroturystykę. Ludzie teraz żyją bardzo szybko. Nie mają czasu choć na chwilę usiąść w domu i odpocząć. Czasami też wybierają wczasy, które obejmują mnóstwo atrakcji. Zwiedzają, a wcale nie odpoczywają. Ciągle biegną. Agroturystyka to opcja, która pozwala im zwolnić. Wszystko tam jest naturalne: zwierzęta, jedzenie, krajobraz i rozrywki. W sklepach większość pożywienia, jakie można kupić, jest przetworzona. Na wczasach agroturystycznych możesz skosztować prawdziwego mleka prosto od krowy, swojskich serów, mięs, jajek czy miodu.

Zajęcia, jakich nigdzie nie znajdziesz.

Ośrodki agroturystyczne to często zwyczajne domy z wynajmowanymi pokojami. Można jednak trafić na miejsca, które organizują różne zajęcia dla wczasowiczów. Można razem z gospodarzem zajmować się zwierzętami: karmić kury czy doić krowy. Podobno wcale nie jest to taki łatwe. Atrakcją może być przerzucanie siana. Jest ono bardzo miękkie i można w nim leżeć, a nawet kopać tunele. Niesamowita sprawa! W niektórych domach możesz nauczyć się szydełkować albo robić wycinane ozdoby do domu. Jeśli marzysz o rąbaniu drewna albo o nauczeniu się, jak wytwarzać masło – takie wczasy są dla ciebie.

Co więcej?

W niektórych ośrodkach można spotkać jeszcze inne atrakcje. Nad rzekami i jeziorami organizowane są spływy kajakowe, albo rejsy łódką. Są kursy tradycyjnego gotowania albo wyprawy na grzyby. W niektórych domach można zapisać się na kurs jazdy konnej. W większych ośrodkach organizowane są całe turnusy dla rodzin – osobne zajęcia specjalnie dla dorosłych i inne dla dzieci.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Największa farma wiatrowa w Norwegii zasili infrastrukturę Google

Następny artykuł

Polska z węglem za pan brat. OZE z 8,7%.

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , , ,