Air „Bee and Bee”, czyli największy hotel dla pszczół powstaje w Finlandii

Air „Bee and Bee”, czyli największy hotel dla pszczół powstaje w Finlandii

Fiński dostawca energii elektrycznej Caruna postanowił przeznaczyć nieużywane przez siebie tereny na olbrzymią pasiekę dla pszczół, która będzie liczyć aż sto uli.

Na ratunek pszczołom

W związku z zagrożeniem, jakie niosą zmiany klimatyczne i cywilizacyjne dla owadów zapylających, podejmuje się szereg akcji, mających na celu pomóc im przetrwać. Ich rola jest bowiem nieoceniona – tak naprawdę strzegą one równowagi całego ekosystemu. Niedawno pisaliśmy o niezwykłej akcji w Lesie Zwierzynieckim obok Białegostoku.

Tym razem, pomocną dłoń wyciągnęła firma Caruna, przeznaczając posiadany nieużytek na prawdziwą wioskę dla pszczół. 

Pomoc owadom i edukacja dzieci

W pracach nad budową domków dla pszczół pomagały dzieci z fińskiej szkoły. Wszystko po to, aby zwiększyć ich świadomość ekologiczną i zaangażować w realne działania na rzecz środowiska. Dzieci z chęcią przystąpiły do projektu i uczestniczyły w pracach z pełnym zaangażowaniem. Mogły ozdobić ule zgodnie ze swoją artystyczną wizją.

Chcieliśmy zrobić coś dla natury, a jednocześnie sprawić radość dzieciom pobliskiej szkoły. Najpierw w pobliżu pszczelego hotelu zasadziliśmy kwiaty, aby owady miały jak się żywić i co zapylać. Potem kupiliśmy odpowiednie materiały budowlane i sprowadziliśmy małych pomocników, aby mogli nauczyć się, jak ważne jest życie pszczół – powiedziała Dyrektor Marketingu Caruny, Katriina Kalvainen.

Nazwa nawiązuje do słynnej usługi turystycznej wymiany mieszkań.

Źródło: kongres-magazine.eu