Airly w trosce o stan polskiego powietrza

Airly w trosce o stan polskiego powietrza

Problem smogu jest w Polsce na tyle powszechny, że do walki o jego redukcję włączają się kolejne firmy. Oprócz działań zapobiegawczych równie ważne są wszelkie akcje edukacyjne oraz monitorujące bieżący stan jakości powietrza. O tego typu działaniach swojej firmy opowiedziała Paulina Bąk, specjalista ds. marketingu firmy Airly, w specjalnym wywiadzie udzielonym dla czytelników portalu Świat OZE.

– Od czerwca zmieniło się u nas w sumie dość sporo, na pewno powiększyliśmy naszą sieć, która w tym momencie jest największą siecią monitorującą jakość powietrza w Polsce. Nasza sieć w tym momencie liczy już blisko 800 sensorów, a mamy nadzieję, że do końca tego roku sieć będzie ich liczyła 1000 – wyraża nadzieję Paulina Bąk.

Krakowska firma podjęła współpracę z wieloma podmiotami gospodarczymi na terenie całego kraju. Udostępnione przez nią sensory znalazły się m.in. na dachach budynków należących do placówek ubezpieczeniowych Aviva. Kolejnym działaniem przedsiębiorstwa Airly było wyposażenie gmin z subregionu zachodniego w czujniki powietrza, aby mieszkańcy tego terenu mogli na bieżąco śledzić stan jakości powietrza.

Oprócz rozwijania ogólnopolskiej sieci czujników, Airly przykłada się także do poprawy świadomości związanej z zagrożeniami płynącymi z zanieczyszczonego powietrza. W tym celu firma opracowała specjalną aplikację na system Android i iOS, umożliwiającą posiadaczom tych urządzeń śledzenie na bieżąco stanu powietrza. Użytkownicy przeglądarek internetowych mogą natomiast monitorować jakość powietrza za sprawą interaktywnej mapy, dostępnej pod adresem: map.airly.eu/pl/.

Proekologiczne działania Airly skierowane są także w stronę najmłodszych mieszkańców kraju. Ideą firmy jest właściwa edukacja od postaw.

– Zależy nam na tym, aby edukować nasze społeczeństwo na temat jakości powietrza i dostrzegamy olbrzymi problem, jeżeli chodzi o dzieci. One są jedną z tych grup, która jest najbardziej podatna na zanieczyszczenia i uważamy, że to do nich należy wyjść z edukacją, dlatego stworzyliśmy komiks edukacyjny, który w przyjazny dla dzieci sposób opowiada o przygodzie superbohatera, który szuka smogu. Nie powiem, jak się skończy, zachęcam do obejrzenia, ale myślę, że (…) właśnie od dzieci powinniśmy wyjść, jeżeli chodzi o edukowanie [na temat stanu] jakości powietrza – podsumowała Paulina Bąk.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.