Ameren inwestuje w elektrownie wiatrowe i słoneczne w Missouri

Ameren Missouri zaprezentował swoje plany inwestycji w OZE w stanie Missouri w USA. Firma planuje, do roku 2020, dodać 700 MW nowych mocy wiatrowych, a do roku 2027 około 100 MW nowych mocy fotowoltaicznych.

Nowe moce będą wymagać ogromnej inwestycji na poziomie około 1 miliarda dolarów. Głównie będą realizowane one w stanie Missouri, ale częściowo także w graniczących stanach. Firma poinformowała ponadto, że turbiny wiatrowe wykorzystane w ramach tej inwestycji będą produkowane w Stanach Zjednoczonych. Lokalizacja farmy nie jest jeszcze znana, podobnie jak nie wybrany został deweloper, aczkolwiek firma „Ameren negocjuje z kilkoma”, jak informują przedstawiciele spółki.

Obecnie Ameren planuje budowę dwóch projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy około 50 MW. Mają one zostać uruchomione do 2025 roku.

Szef firmy, Michael Moehn, skomentował: To największy krok w kierunku czystej, odnawialnej energii, jaki zrobił dotychczas Ameren Missouri. Staramy się dostarczać innowacyjne rozwiązania naszym klientom, które będą tak samo ekonomiczne co ekologiczne.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

NFOŚiGW przekaże unijne 241 mln zł na wielką ekologiczną inwestycję Poznania

Następny artykuł

Nowy algorytm inżynierów z San Diego

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,