American Electric Power planuje zakup olbrzymiej farmy wiatrowej

Invenergy, amerykańska spółka energetyczna o globalnym zasięgu, przy współpracy z General Electric buduje drugą co do wielkości farmę wiatrową na świecie. Projekt o nazwie Wind Catcher będzie znajdował się w Oklahomie.

Operator American Electric Power czeka na stosowne zezwolenia od organów regulacyjnych w Luizjanie, Arkansas, Teksasie i Oklahomie, które pozwolą zatwierdzić plany zakupu farmy od Invenergy, gdy ta zakończy jej budowę wraz z linią energetyczną.

„Wind Catcher udowadnia, że Ameryka przewodzi w inwestycjach umożliwiających dostarczanie taniej energii na rynek w gigantycznej skali. Ten projekt odzwierciedla innowacyjność firmy Invenergy i jej niespotykane możliwości wykonawcze. Jesteśmy dumni, że pracujemy nad przyszłościowymi narzędziami, które pozwolą naszym klientom cieszyć się z korzyści, jakie będą dawać” – powiedział założyciel i dyrektor generalny Invenergy, Michael Polsky.

Elektrownia o mocy 2 GW zostanie wyposażona w 800 turbin wiatrowych, a także linię wysokiego napięcia o długości 350 mil. Turbiny będą najnowszymi modelami, jakie wytwarza General Electric, którego oferty są przodującymi w branży, gwarantując niezawodność umożliwiającą większą produkcję energii. Budowa farmy wiatrowej ma zakończyć się w połowie 2020 roku.

American Electric Power należy do największych wytwórców energii elektrycznej w USA. Posiada prawie 38 000 MW mocy produkcyjnych. AEP może się również pochwalić największym systemem przesyłowym energii elektrycznej w Stanach Zjednoczonych — siecią o długości prawie 39 000 mil (63 000 km).