TAK – przewietrzaniu Krakowa!

TAK – przewietrzaniu Krakowa!

Rozpoczęto zbiórkę podpisów pod apelem wzywającym władze miasta do zablokowania zabudowy korytarza przewietrzania na terenie Chełmu.

Specjalnie w tym celu została uruchomiona przez Stowarzyszenie Logiczna Alternatywa dla Krakowa, witryna internetowa oddechdlakrakowa.pl. na której każdy zaniepokojony planami władz Krakowa mieszkaniec miasta może wyrazić swoją dezaprobatę oraz zapoznać się z argumentami na rzecz odwołania decyzji aprobującej zabudowę.

Z wagi problemu zdaje sobie sprawę również redakcja portalu SwiatOZE, która nie mogła pozostać głucha na apel Stowarzyszenia. Nasz reporter podczas spotkania z panem Łukaszem Gibałą mógł zapoznać się z jego argumentami. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem video oraz ze stroną internetową oddechdlakrakowa.pl, na której można wyrazić swoje zaniepokojenie planami władz naszego miasta.

W apelu znajdującym się na głównej stronie czytamy, że:

„W związku z poważnym zagrożeniem, jakim jest możliwość zabudowy korytarza przewietrzania miasta, przebiegającego na terenie Chełmu, domagamy się natychmiastowego podjęcia działań, które zabezpieczą ten korytarz. Groźba jego zamknięcia jest poważna: tylko jeden z deweloperów planuje tam budowę ponad 200 budynków”.

Ciężar organizacji całej akcji wziął na swoje barki były poseł na Sejm i mieszkaniec Krakowa Łukasz Gibała, który powiedział, że:

Władze Krakowa powinny zdawać sobie sprawę z tego, jak ważna jest ochrona zieleni i korytarzy przewietrzania miasta. A z czym mamy do czynienia obecnie? Urzędnicy lekką ręką rozdają deweloperom pozwolenia na zabudowę stale kurczących się terenów zielonych, zupełnie nie zważając przy tym na szkodliwy tego wpływ na zdrowie mieszkańców. Czy w Krakowie, który nieustannie boryka się z ogromnym problemem smogu, możemy sobie pozwolić na likwidację tak potrzebnych korytarzy przewietrzania? Czy chcemy się całkiem podusić?

Łukasz Gibała, lider Stowarzyszenia Logiczna Alternatywa dla Krakowa zapowiada walkę w obronie tego oraz innych korytarzy przewietrzania miasta, apelując do mieszkańców Krakowa o wsparcie apelu.