Klaster energii w Krakowie?

Klub Kraków dla Mieszkańców złożył końcem lutego tego roku projekt uchwały w celu powołania krakowskiego klastra energii. Jego stworzenie zapewniłoby bezpieczeństwo energetyczne i uniezależnienie od stałych dostawców prądu. Głosowanie odbędzie się najprawdopodobniej 13 marca podczas sesji.

Robimy tlen – 3000 drzew dla Krakowa

Troskę o jakość powietrza w Krakowie deklarują zarówno zwykli mieszkańcy tego miasta, jak również lokali działacze społeczni oraz samorządowcy. Jednym z projektów mających poprawić jakość krakowskiego powietrza jest „Robimy tlen – 3000 drzew dla Krakowa”. O szczegółach akcji sadzenia drzew opowiedział jej pomysłodawca, Łukasz Gibała ze Stowarzyszenia Logiczna Alternatywa dla Krakowa.

Oddech dla malucha

Z tego też względu do walki o czystość krakowskiego powietrza włączyli się lokalni działacze oraz obywatele miasta, między innymi za sprawą akcji „Oddech dla malucha”, o której specjalnie dla portalu Świat OZE opowiedział jej organizator, Łukasz Gibała: – W ramach akcji „Oddech dla malucha” zbieramy podpisy pod zainstalowaniem we wszystkich krakowskich żłobkach, przedszkolach i szkołach podstawowych oczyszczaczy powietrza (…). Dlatego wystąpiliśmy z apelem do prezydenta, by wreszcie coś zaczął robić w tej sprawie. W marcu tego roku radni przyjęli uchwałę, która zobowiązała Jacka Majchrowskiego do zainstalowania takich oczyszczaczy, ale pomimo że minęło ponad pół roku, to nic przez ten czas się nie wydarzyło – skomentował lider Stowarzyszenia „Logiczna Alternatywa dla Krakowa”.