Amerykanie otwierają pierwszy przetarg na elektrownie wiatrowe off-shore

Polski potencjał offshore

Stan Massachusetts otworzył swój pierwszy przetarg na dostawy energii elektrycznej z instalacji wiatrowych na morzu. Stan wyraził chęć zakupu 800 MW mocy. Jest to pierwszy taki przetarg w tym kraju.

Operatorzy sieci przesyłowych: National Grid, Eversource oraz Unitel, zgłosili chęć przyjęcia 400 MW, z możliwością podwojenia tej mocy. Większe projekty rozważane będą, gdy będą posiadały zalety ekonomiczne lub niższe ceny.

W przetargu chcą uczestniczyć trzy zespoły operatorów: Dong wraz Eversource, Copenhagen Infrastructure Partners wraz z Iberdola, oraz Avangrid i Deepwater Wind.

Jak komentował szef Dong North America, Thomas Brostorm: Chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem, aby pomóc zrealizować stanowi Massachusetts jego ambitne cele energetyczne. Dong Energy wierzy, że projekt o mocy od 400 MW do 800 MW będzie produkował najtańszy prąd elektryczny dla domów i przedsiębiorstw w całym stanie.

Listy intencyjne zgłoszone muszą być do 26 lipca, a oferty cenowe do 20 grudnia tego roku. Projekty mają zostać wybrane w kwietniu przyszłego roku, a finalne umowy podpisane do końca lipca 2018.

Stan Massachusetts planuje dodać do 2027 roku 1,6 GW mocy elektrowni wiatrowych off-shore. Drugi przetarg planowany jest na 2019 rok.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

General Electrics finansuje inwestycje w japoński sektor fotowoltaiczny

Następny artykuł

Grecja inwestuje w elektrownie wiatrowe

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , , , , , , , , ,