Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Anglia: Centrum recyklingu w Stert stanęło w ogniu

Anglia: Centrum recyklingu w Stert stanęło w ogniu

Dnia 18.11 około godziny 23 oddziały lokalnej straży pożarnej zostały wezwane, aby ugasić ogień w Grist Environmental Ltd Recycling Centre. Dym był widoczny z odległości niemal 10 km.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Pożar gasiły aż trzy oddziały strażackie

Pożar szybko został zauważony przez patrol, a ich reakcja była błyskawiczna. Ogień szybko został zamknięty i otoczony przez wiązkę gleby z dwóch stron, co zapobiegło jego rozprzestrzenianiu się. Wkrótce na miejsce przybyły służby. 

Straż pożarna z okolicznego Devizes opublikowała zdjęcie, na którym widać stos płonących śmieci. Mieszkańcy zostali poproszeni o pozostanie w domach ze względu na niebezpieczeństwo zatrucia dymem. 

skynews devizes fire recycling 5586764
Zdjęcie demonstruje pożar w Grist Environmental Ltd Recycling Centre w momencie interwencji lokalnych służb. Źródło: BBC. 

Pożar pochłonął około 300 ton odpadów przeznaczonych do recyklingu. 

Popiół i przypalony papier z centrum recyklingu spadają na okoliczne pola, właściwie znalazłem kawałek czyjejś pracy domowej z francuskiego na ziemi mówi reporterka BBC z miejsca zdarzenia. 

Sytuacja jest już pod kontrolą

Służby zadeklarowały, że będą obserwować miejsce jeszcze przez kilka dni, a mieszkańcom zaleciły pozostawienie zamkniętych drzwi i okien.

Poinformujemy opinię publiczną o wszelkich obawach dotyczących dymu, jeśli się pojawią – powiedział Richard Coleman, przewodniczący zespołu. 

O zdarzeniu została już powiadomiona Agencja Ochrony Środowiska. 

Źródła: SkyNews, BBC Fot.: BBC

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.