Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Anna Moskwa nowym ministrem klimatu i środowiska! Kim jest nowa minister?

Anna Moskwa nowym ministrem klimatu i środowiska! Kim jest nowa minister?

Anna Moskwa nowym ministrem klimatu i środowiska! Ze stanowiska ustępuje Michał Kurtyka. W zamian 26 października 2021 roku Prezydent RP powołał osobę z doświadczeniem m.in. w koncernie Orlen. Kim jest nowa minister?

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Kurtyka ustępuje ze stanowiska

Premier na konferencji poinformował, że Michał Kurtyka ze względów osobistych zdecydował o odejściu ze stanowiska ministra klimatu i kierownictwo tego resortu obejmie Anna Moskwa. Nie wiemy, czy na decyzję Kurtki wpływ miał spór o kopalnię Turów.

Na stronie ministerstwa ukazało się podsumowanie kadencji Kurtyki

Anna Moskwa nowym ministrem klimatu i środowiska

Anna Moskwa pochodzi z Zamościa. Ukończyła socjologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oraz studia podyplomowe z zarządzania przedsiębiorstwami na Uniwersytecie Warszawskim. Jest również absolwentką Uczelni Łazarskiego, na której ukończyła studia MBA.

Czym zajmowała się w przeszłości Anna Moskwa?

Pełniła funkcję wiceprezesa oraz prezesa Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw, w której rozpoczynała pracę jako wolontariusz. W 2010 roku kierowała polską filią organizacji Habitat for Humanity. Po 2012 roku prowadziła działalność doradczą w zakresie HR, rynku pracy i funduszy unijnych.

W latach 2016-2017 zajmowała stanowisko dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Od 2017 do 2020 roku była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Następnie, w latach 2020-2021, pełniła funkcję Prezesa Zarządu Baltic Power. Od 2021 roku dyrektor biura ds. morskich farm wiatrowych w spółce Orlen.

Płynnie posługuje się językiem angielskim, francuskim i hiszpańskim.

źródło: gov.pl/web/klimat

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.