Anna Moskwa nowym ministrem klimatu i środowiska! Kim jest nowa minister?

Anna Moskwa nowym ministrem klimatu i środowiska! Kim jest nowa minister?

Anna Moskwa nowym ministrem klimatu i środowiska! Ze stanowiska ustępuje Michał Kurtyka. W zamian 26 października 2021 roku Prezydent RP powołał osobę z doświadczeniem m.in. w koncernie Orlen. Kim jest nowa minister?

Podcast

Kurtyka ustępuje ze stanowiska

Premier na konferencji poinformował, że Michał Kurtyka ze względów osobistych zdecydował o odejściu ze stanowiska ministra klimatu i kierownictwo tego resortu obejmie Anna Moskwa. Nie wiemy, czy na decyzję Kurtki wpływ miał spór o kopalnię Turów.

Na stronie ministerstwa ukazało się podsumowanie kadencji Kurtyki

Anna Moskwa nowym ministrem klimatu i środowiska

Anna Moskwa pochodzi z Zamościa. Ukończyła socjologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oraz studia podyplomowe z zarządzania przedsiębiorstwami na Uniwersytecie Warszawskim. Jest również absolwentką Uczelni Łazarskiego, na której ukończyła studia MBA.

Czym zajmowała się w przeszłości Anna Moskwa?

Pełniła funkcję wiceprezesa oraz prezesa Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw, w której rozpoczynała pracę jako wolontariusz. W 2010 roku kierowała polską filią organizacji Habitat for Humanity. Po 2012 roku prowadziła działalność doradczą w zakresie HR, rynku pracy i funduszy unijnych.

W latach 2016-2017 zajmowała stanowisko dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Od 2017 do 2020 roku była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Następnie, w latach 2020-2021, pełniła funkcję Prezesa Zarządu Baltic Power. Od 2021 roku dyrektor biura ds. morskich farm wiatrowych w spółce Orlen.

Płynnie posługuje się językiem angielskim, francuskim i hiszpańskim.

źródło: gov.pl/web/klimat

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.