Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Perowskity technologią roku! Saule Technologies z nagrodą money.pl

Perowskity technologią roku! Saule Technologies z nagrodą money.pl

Kolejne wyróżnienie dla innowacji w fotowoltaice: perowskity technologią roku! Nagrodą money.pl wyróżniono firmę Saule Technologies. Olga Malinkiewicz odebrała statuetkę za innowację, która zrewolucjonizuje energetykę.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Perowskity technologią roku

W trzeciej edycji konkursu money.pl przyznano kategorię w trzech głównych kategoriach: Człowiek Roku, Firma Roku oraz Technologia Roku, w której to statuetkę odebrała Olga Malinkiewicz. Współzałożycielka Saule Technologies, opracowała metodę pozwalającą na zastosowanie materiału perowskitowego na dowolnym podłożu.

Bardzo się cieszę, bo jest okazja, żeby więcej osób usłyszało o tej przełomowej technologii, jaką są ogniwa perowskitowepowiedziała Olga Malinkiewicz, odbierając statuetkę.

Za pracę nad wykorzystaniem perowskitów w fotowoltaice Malinkiewicz otrzymała już m.in. główną nagrodę w prestiżowym konkursie naukowym Photonics21. Po latach prowadzonych badań spółka Saule Technologies wprowadziła na rynek ogniwa słoneczne oparte o perowskity. W maju tego roku pod Wrocławiem firma otworzyła pierwszą linię produkcyjną tego typu na świecie:

Na czym polega ta technologia?

Przełomowa technologia perowskitów

Ogniwa perowskitowe mają wysoką sprawność zarówno przy naturalnym oświetleniu, jak i w sztucznym świetle, dzięki czemu stacja ładująca działa nawet w godzinach wieczornych. Przy stale optymalnych warunkach instalacja tej wielkości mogłaby ładować jednocześnie do 40 urządzeń, jako że dla standardowego telefonu potrzebna jest moc od 5 W. 

W przyszłości tego typu rozwiązania z kategorii smart furniture będą powszechnie stosowane w biurach, restauracjach, centrach handlowych czy lotniskach. Perowskity zostały już zamontowane m.in. na fasadzie pawilonu Polski na Expo 2020 w Dubaju:

Nagroda money.pl

Kapituła nagrody money.pl złożona jest z prezesów największych polskich firm, doświadczonych menadżerów, a także przedstawicieli redakcji money.pl oraz Wirtualnej Polski. W tym roku są to:

  • Henryka Bochniarz – Konfederacja Lewiatan,
  • Paweł Borys – prezes Polskiego Funduszu Rozwoju,
  • Bartosz Ciołkowski – dyrektor generalny Mastercard Europe Polska,
  • Marcin Grzymkowski – Eobuwie,
  • Piotr Mieśnik – redaktor naczelny WP,
  • Joanna Pawlak – prezes WP Media,
  • Leszek Skiba – prezes Bank Pekao S.A.,
  • Jacek Świderski – prezes Wirtualna Polska Holding,
  • Krystian Wolak – Impact,
  • Piotr Pilewski, redaktor naczelny money.pl.

Uroczystość wręczenia nagród zbiegła się z gospodarczym kongresem Impact w Poznaniu, który jest partnerem wydarzenia.

– To miejsce nie tylko gromadzi ludzi świata biznesu, ale tu wykuwa się zaufanie – powiedział o Impact’21 Piotr Pilewski, redaktor naczelny money.pl, podczas gali wręczenia nagród.

źródło: money.pl, facebook.com/sauletech

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.