wiatraki oze

Arabia Saudyjska zainwestuje w OZE

Arabia Saudyjska zamierza zabezpieczać się przed ciągle zmniejszającymi się zasobami ropy naftowej, która jak dotąd była głównym źródłem dochodów tego państwa. Dlatego inwestuje w tzw. zieloną energię i planuje instalację kolejnych mocy z paneli fotowoltaicznych.

Według słów Turki Muhammeda Al Sheri, który jest prezesem Biura Rozwoju Projektów Energii Odnawialnej, Arabię Saudyjską w obecnym roku czeka wiele inwestycji w celu rozwoju energetyki odnawialnej. W samym 2018 roku na terenie kraju ma zostać wybudowanych siedem farm solarnych, których łączna moc wyniesie 3,3 GW. Powstaną również farmy wiatrowe o mocy 700 MW.

Inwestycje te są elementami długofalowej polityki Arabii Saudyjskiej, która ma na celu dywersyfikację źródeł energii elektrycznej. Według założeń odnawialne źródła mają w tym kraju zapewnić 10% zapotrzebowania na prąd do 2023 roku.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Opracowano system zasilania energią słoneczną, który działa również w nocy

Innowacyjna bateria termiczna opracowana przez naukowców z Uniwersytetu Curtin będzie kluczem do systemu energii słonecznej zdolnego do produkcji energii elektrycznej przez noc. Pozwoli to instalacjom OZE rywalizować z paliwami kopalnymi jako realnym źródłem energii dla przemysłu komercyjnego i ciężkiego na całym świecie, w tym dla górnictwa.