wiatraki oze

Arabia Saudyjska zainwestuje w OZE

Arabia Saudyjska zamierza zabezpieczać się przed ciągle zmniejszającymi się zasobami ropy naftowej, która jak dotąd była głównym źródłem dochodów tego państwa. Dlatego inwestuje w tzw. zieloną energię i planuje instalację kolejnych mocy z paneli fotowoltaicznych.

Według słów Turki Muhammeda Al Sheri, który jest prezesem Biura Rozwoju Projektów Energii Odnawialnej, Arabię Saudyjską w obecnym roku czeka wiele inwestycji w celu rozwoju energetyki odnawialnej. W samym 2018 roku na terenie kraju ma zostać wybudowanych siedem farm solarnych, których łączna moc wyniesie 3,3 GW. Powstaną również farmy wiatrowe o mocy 700 MW.

Inwestycje te są elementami długofalowej polityki Arabii Saudyjskiej, która ma na celu dywersyfikację źródeł energii elektrycznej. Według założeń odnawialne źródła mają w tym kraju zapewnić 10% zapotrzebowania na prąd do 2023 roku.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 17.01.

Pogoda się uspokoiła, czyżby to zwiastowało powrót smogu? Na mapie coraz mniej zielonych punktów. W poniedziałek wystartował Wrocławski Indeks Powietrza, jest to odpowiedź na apel Dolnośląskiego Alarmu Smogowego w sprawie informowania mieszkańców o prawdziwej skali zagrożeń w obszarze jakości powietrza. Niecierpliwie czekamy na bardziej restrykcyjne normy dla całego kraju.