wiatraki oze

Arabia Saudyjska zainwestuje w OZE

Arabia Saudyjska zamierza zabezpieczać się przed ciągle zmniejszającymi się zasobami ropy naftowej, która jak dotąd była głównym źródłem dochodów tego państwa. Dlatego inwestuje w tzw. zieloną energię i planuje instalację kolejnych mocy z paneli fotowoltaicznych.

Według słów Turki Muhammeda Al Sheri, który jest prezesem Biura Rozwoju Projektów Energii Odnawialnej, Arabię Saudyjską w obecnym roku czeka wiele inwestycji w celu rozwoju energetyki odnawialnej. W samym 2018 roku na terenie kraju ma zostać wybudowanych siedem farm solarnych, których łączna moc wyniesie 3,3 GW. Powstaną również farmy wiatrowe o mocy 700 MW.

Inwestycje te są elementami długofalowej polityki Arabii Saudyjskiej, która ma na celu dywersyfikację źródeł energii elektrycznej. Według założeń odnawialne źródła mają w tym kraju zapewnić 10% zapotrzebowania na prąd do 2023 roku.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy -10.11.

Dziś zaczynamy kolejny długi weekend, ale czy to dobry czas na rodzinne spacery? Dziś mapa znów zaświeciła się na czerwono, smog nie odpuszcza. Najgorzej jest na południu Polski, są miejsca gdzie poziom dopuszczalnego stężenie pyłów jest przekroczony nawet o 900%!!! Sprawdźcie czy warto dziś wychodzić z domu. Przypominamy, że smog stanowi poważne i jak najbardziej realne zagrożenie dla zdrowia, uważajcie na siebie.

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!