Tesla wyprodukowała 300 tysięcy samochodów

Tesla to amerykańska marka, która jest uważana za synonim nowoczesności oraz technologicznego postępu. Pojazdy tej firmy cieszą się sporym zainteresowaniem i zawsze wywołują dyskusję na temat elektromobilności.

Jak poinformował amerykański producent, kilka dni temu z linii produkcyjnej zjechał 300-tysięczny egzemplarz elektrycznego samochodu. Biorąc pod uwagę fakt, że już niedługo na stałe w ofercie będą modele Semi oraz Roadster, w ciągu najbliższych kilku najbliższym lat można spodziewać się przekroczenia magicznego miliona.

Jak do tej pory klientom dostarczono 212,821 modeli S, 71,927 egzemplarzy modelu X oraz 1,770 sztuk modelu 3. W sumie daje to nieco ponad 286 tysięcy samochodów – pozostałe 14 tysięcy trafi do klientów w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy -10.11.

Dziś zaczynamy kolejny długi weekend, ale czy to dobry czas na rodzinne spacery? Dziś mapa znów zaświeciła się na czerwono, smog nie odpuszcza. Najgorzej jest na południu Polski, są miejsca gdzie poziom dopuszczalnego stężenie pyłów jest przekroczony nawet o 900%!!! Sprawdźcie czy warto dziś wychodzić z domu. Przypominamy, że smog stanowi poważne i jak najbardziej realne zagrożenie dla zdrowia, uważajcie na siebie.

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!