Tesla wyprodukowała 300 tysięcy samochodów

Tesla to amerykańska marka, która jest uważana za synonim nowoczesności oraz technologicznego postępu. Pojazdy tej firmy cieszą się sporym zainteresowaniem i zawsze wywołują dyskusję na temat elektromobilności.

Jak poinformował amerykański producent, kilka dni temu z linii produkcyjnej zjechał 300-tysięczny egzemplarz elektrycznego samochodu. Biorąc pod uwagę fakt, że już niedługo na stałe w ofercie będą modele Semi oraz Roadster, w ciągu najbliższych kilku najbliższym lat można spodziewać się przekroczenia magicznego miliona.

Jak do tej pory klientom dostarczono 212,821 modeli S, 71,927 egzemplarzy modelu X oraz 1,770 sztuk modelu 3. W sumie daje to nieco ponad 286 tysięcy samochodów – pozostałe 14 tysięcy trafi do klientów w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 17.01.

Pogoda się uspokoiła, czyżby to zwiastowało powrót smogu? Na mapie coraz mniej zielonych punktów. W poniedziałek wystartował Wrocławski Indeks Powietrza, jest to odpowiedź na apel Dolnośląskiego Alarmu Smogowego w sprawie informowania mieszkańców o prawdziwej skali zagrożeń w obszarze jakości powietrza. Niecierpliwie czekamy na bardziej restrykcyjne normy dla całego kraju.