Elektromobilność Tesla wyprodukowała 300 tysięcy samochodów 16 lutego 2018 Elektromobilność Tesla wyprodukowała 300 tysięcy samochodów 16 lutego 2018 Przeczytaj także Elektromobilność Małe samochody elektryczne wracają do Europy. Producenci stawiają na niższe ceny Jeszcze dekadę temu małe samochody miejskie były podstawą europejskiego rynku motoryzacyjnego, a dziś ich udział znacząco spadł na rzecz większych i cięższych pojazdów. Jednak zmiana technologiczna związana z elektromobilnością oraz rosnące koszty energii i emisji CO₂ sprawiają, że producenci ponownie zaczynają inwestować w bardziej kompaktowe modele. Elektromobilność Autobus zamawiany przez aplikację. Zgierz testuje sposób na wykluczenie komunikacyjne Polskie miasta testują transport na żądanie, który ma uzupełniać tradycyjną komunikację publiczną, szczególnie w obszarach słabiej skomunikowanych. W ramach pilotażowego systemu elektryczne busy kursują po zgłoszeniach pasażerów z aplikacji mobilnej. Tesla to amerykańska marka, która jest uważana za synonim nowoczesności oraz technologicznego postępu. Pojazdy tej firmy cieszą się sporym zainteresowaniem i zawsze wywołują dyskusję na temat elektromobilności. Jak poinformował amerykański producent, kilka dni temu z linii produkcyjnej zjechał 300-tysięczny egzemplarz elektrycznego samochodu. Biorąc pod uwagę fakt, że już niedługo na stałe w ofercie będą modele Semi oraz Roadster, w ciągu najbliższych kilku najbliższym lat można spodziewać się przekroczenia magicznego miliona. Reklama Jak do tej pory klientom dostarczono 212,821 modeli S, 71,927 egzemplarzy modelu X oraz 1,770 sztuk modelu 3. W sumie daje to nieco ponad 286 tysięcy samochodów – pozostałe 14 tysięcy trafi do klientów w najbliższym czasie. Fot.: Canva Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.