Tesla wyprodukowała 300 tysięcy samochodów

Tesla to amerykańska marka, która jest uważana za synonim nowoczesności oraz technologicznego postępu. Pojazdy tej firmy cieszą się sporym zainteresowaniem i zawsze wywołują dyskusję na temat elektromobilności.

Jak poinformował amerykański producent, kilka dni temu z linii produkcyjnej zjechał 300-tysięczny egzemplarz elektrycznego samochodu. Biorąc pod uwagę fakt, że już niedługo na stałe w ofercie będą modele Semi oraz Roadster, w ciągu najbliższych kilku najbliższym lat można spodziewać się przekroczenia magicznego miliona.

Jak do tej pory klientom dostarczono 212,821 modeli S, 71,927 egzemplarzy modelu X oraz 1,770 sztuk modelu 3. W sumie daje to nieco ponad 286 tysięcy samochodów – pozostałe 14 tysięcy trafi do klientów w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Opracowano system zasilania energią słoneczną, który działa również w nocy

Innowacyjna bateria termiczna opracowana przez naukowców z Uniwersytetu Curtin będzie kluczem do systemu energii słonecznej zdolnego do produkcji energii elektrycznej przez noc. Pozwoli to instalacjom OZE rywalizować z paliwami kopalnymi jako realnym źródłem energii dla przemysłu komercyjnego i ciężkiego na całym świecie, w tym dla górnictwa.