panek-carsharing

Jak działa Panek Carsharing?

Auta hybrydowe przyczyniają się do rozwoju elektromobilności. Osoby, które chciałby się przekonać, jak sprawdzają się one podczas jazdy, mogą z nich skorzystać w ramach car sharingu. Na przykład we flocie firmy Panek w Warszawie znajduje się aż 300  Toyot Yaris Hybrid, które można wypożyczyć na minuty.

W Polsce car sharing staje się powszechny stopniowo. Do najpopularniejszych firm oferujących tę usługę należą m.in. Traficar, 4Mobility i Panek, które rozpoczęły swoją działalność od dużych miast, np. Warszawy i Krakowa. Swoim klientom udostępniają auta marek, takich jak: BMW, Renault, Mini Ford czy Toyota.

Pojazdy hybrydowe we flocie car sharingowej przyczyniają się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń powietrza. Dla przykładu Toyota Yaris Hybrid w jeździe miejskiej wytwarza tylko 75 g/km dwutlenku węgla i spala 3,1 l benzyny na 100 km. Nie bez znaczenia jest również fakt, że większość hybryd jest dobrze wyposażona, np. w kamerę cofania i czujniki parkowania, co ułatwia dynamiczną jazdę po mieście.

Żeby skorzystać np. z usług firmy Panek wystarczy mieć ukończone 18 lat i posiadać prawo jazdy. Potem po weryfikacji konta należy za pomocą aplikacji moblinej zarezerwować i odebrać auto, a po skończonej jeździe zaparkować je na ulicy w wyznaczonej strefie. Użytkownik płaci jedynie za czas i pokonany dystans.

Jak działa Panek Carsharing?

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy -10.11.

Dziś zaczynamy kolejny długi weekend, ale czy to dobry czas na rodzinne spacery? Dziś mapa znów zaświeciła się na czerwono, smog nie odpuszcza. Najgorzej jest na południu Polski, są miejsca gdzie poziom dopuszczalnego stężenie pyłów jest przekroczony nawet o 900%!!! Sprawdźcie czy warto dziś wychodzić z domu. Przypominamy, że smog stanowi poważne i jak najbardziej realne zagrożenie dla zdrowia, uważajcie na siebie.

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!