Jak działa Panek Carsharing?

panek-carsharing

Auta hybrydowe przyczyniają się do rozwoju elektromobilności. Osoby, które chciałby się przekonać, jak sprawdzają się one podczas jazdy, mogą z nich skorzystać w ramach car sharingu. Na przykład we flocie firmy Panek w Warszawie znajduje się aż 300  Toyot Yaris Hybrid, które można wypożyczyć na minuty.

W Polsce car sharing staje się powszechny stopniowo. Do najpopularniejszych firm oferujących tę usługę należą m.in. Traficar, 4Mobility i Panek, które rozpoczęły swoją działalność od dużych miast, np. Warszawy i Krakowa. Swoim klientom udostępniają auta marek, takich jak: BMW, Renault, Mini Ford czy Toyota.

Pojazdy hybrydowe we flocie car sharingowej przyczyniają się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń powietrza. Dla przykładu Toyota Yaris Hybrid w jeździe miejskiej wytwarza tylko 75 g/km dwutlenku węgla i spala 3,1 l benzyny na 100 km. Nie bez znaczenia jest również fakt, że większość hybryd jest dobrze wyposażona, np. w kamerę cofania i czujniki parkowania, co ułatwia dynamiczną jazdę po mieście.

Żeby skorzystać np. z usług firmy Panek wystarczy mieć ukończone 18 lat i posiadać prawo jazdy. Potem po weryfikacji konta należy za pomocą aplikacji moblinej zarezerwować i odebrać auto, a po skończonej jeździe zaparkować je na ulicy w wyznaczonej strefie. Użytkownik płaci jedynie za czas i pokonany dystans.

Jak działa Panek Carsharing?

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Gdynię i Wejherowo czeka „rewolucja” ciepłownicza

Następny artykuł

Tesla wyprodukowała 300 tysięcy samochodów

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,