Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Ardanowski: Nie ma zgody, aby z przyrody robić bóstwo

Ardanowski: Nie ma zgody, aby z przyrody robić bóstwo

Minister Jan Krzysztof Ardanowski zwraca uwagę, że aktywiści ekologiczni tworzą szkodliwą atmosferę wokół rolnictwa. – Środowisko jest dla ludzi – mówił minister.

Reklama

Minister Ardanowski podczas spotkania z branżą mleczarską podkreślał, że atmosferę wokół rolnictwa psują ekolodzy, a mleczarstwo musi się przeciwstawić ekoterrorystom.

– Nagle teraz ekoaktywiści przedstawiają rolnictwo jako działalność szkodliwą, bo niszczy ziemię i zadaje cierpienie zwierzętom. Domagają się ograniczenia hodowli, wprowadzenia ogromnych podatków na mięso, czy ograniczenia mleczarstwa, bo może krowy nie chcą być dojone. Apeluję, aby wszystkie zainteresowane środowiska, w tym mleczarstwo, z całą mocą przeciwstawiły się tego typu działalności i poglądom. Musimy wspólnie bronić interesów rolnictwa – przekonywał minister Ardanowski, którego wypowiedź przytacza Portal Spożywczy.

Człowiek ma prawo korzystać z przyrody. Oczywiście trzeba to robić z głową i jej poszanowaniem, stąd nasze liczne działania prośrodowiskowe, jak ochrona gleby czy zrównoważone rolnictwo. Nie może być jednak zgody, aby z przyrody zrobić bóstwo – mówił Ardanowski.

Tymczasem zarząd firmy Polmlek wprowadza nowe, ekologiczne rozwiązania, które mają zrewolucjonizować branżę mleczarską. Mleko będzie w biodegradowalnych opakowaniach, a woda stosowana w produkcji ponownie odzyskiwana. Wdrażanie ekologicznych rozwiązań trwa od kilku miesięcy.

Polmlek produkuje towary mleczarskie i soki. Od dłuższego czasu trwają prace nad rozwiązaniami, które będą bardziej przyjazne środowisku. Szykuje się duża rewolucja. Zmienią się opakowania – nie będzie już pokrytych srebrną folią kolorowych kartoników, a szara tektura z napisami w jednej barwie. Na półkach w sklepach znajdziemy też dużo cieńsze opakowania jogurtów, serków i deserów. Będą one dodatkowo usztywnione łatwą do zdjęcia, tekturową owijką, aby osłonić je przed zgniataniem. Po wykorzystaniu, można ją łatwo odczepić i wyrzucić do kosza na papier. Na każdym opakowaniu pojawią się zresztą specjalne oznaczenia, które ułatwią klientom segregowanie odpadów.

Źródło: portalspozywczy.pl

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.