Areva wycofuje się z sektora OZE

Areva wycofuje się z sektora OZE

Koncern Areva postanowił wycofać się z sektora wiatrowego i sprzedaje swoje udziały w farmie wiatrowej Adwen. Decyzja ta wynika z chęci skupienia się na innych obszarach działalności firmy, jak informuje oficjalny komunikat.

Francuski koncern Areva, zajmujący się głównie dostarczaniem usług i produktów dla przemysłu nuklearnego,  w 2014 roku postanowił zdywersyfikować portfolio inwestycji i wraz z hiszpańską firmą Gamesa Corporación Tecnológica zainwestował w morską elektrownię wiatrową Adwen.  Gamesa to spółka zajmująca się głównie produkcją turbin wiatrowych i konstrukcją farm wiatrowych.

Areva zdecydowała się sprzedać 50% udziałów w farmie wiatrowej Adwen  firmie Gamesa. Umowa wstępna  sprzedaży  tych udziałów podpisana została już w czerwcu 2016. Umowa sprzedaży opiewa na 60 milionów euro.

Jak informuje koncern, sprzedaż tych udziałów jest częścią transformacji spółki, która ma na celu lepsze skupienie się na sektorze związanym z obsługą elektrowni atomowych.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.