Armeński rząd stawia na elektromobilność

Minister środowiska Armenii Erik Grigoryan w zeszłym tygodniu poinformował członków parlamentu, że jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, to do końca roku rządowa flota będzie składać się wyłącznie z samochodów elektrycznych.

– Dołączyliśmy do programu Mobilności Elektrycznej realizowanego pod auspicjami ONZ. Mamy zagwarantowane odpowiednie środki finansowe, w wysokości ok. 700 tys. dolarów – poinformował minister środowiska odpowiadając na pytanie opozycyjnego parlamentarzysty, Artjoma Tsarukyana. Dodał też, że wstępny dokument został już wysłany do Globalnego Funduszu Ochrony Środowiska (GEF), który ma finansować realizację programu.

Co więcej, Grigoryan chce znieść podatek VAT od importu pojazdów napędzanych silnikami elektrycznymi. Według niego znacząco przyczyni się to do wzrostu popularności aut elektrycznych, a w konsekwencji do zmniejszenia zanieczyszczenia atmosfery. Według ministra środowiska rozwój elektromobilności pomoże również złagodzić trudną sytuację społeczną i gospodarczą kraju.

Źródło: news.am, rp.pl

1 comment
  1. Elektromobilność to kolejny krok w kierunku ochrony środowiska i zmniejszenie emisji CO2. Auta elektryczne opierają się głównie na miedzi, która jest doskonałym przewodnikiem elektryczności.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Przegląd wydarzeń tygodnia: OZE i ekologia – 11.11. – 17.11.

Dni robią się coraz krótsze, ale to nie oznacza, że nic się nie dzieje – wręcz przeciwnie! Zaprzysiężony został nowy rząd, w ramach którego powołane jest Ministerstwo Klimatu, leśna fotokomórka uchwyciła zdjęcia zwierzęcia uznanego za wymarłe – kanczyla, GIG przejmuje kolejne polskie wiatraki. Oto podsumowanie mijającego tygodnia świata OZE.