Armeński rząd stawia na elektromobilność

Minister środowiska Armenii Erik Grigoryan w zeszłym tygodniu poinformował członków parlamentu, że jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, to do końca roku rządowa flota będzie składać się wyłącznie z samochodów elektrycznych.

– Dołączyliśmy do programu Mobilności Elektrycznej realizowanego pod auspicjami ONZ. Mamy zagwarantowane odpowiednie środki finansowe, w wysokości ok. 700 tys. dolarów – poinformował minister środowiska odpowiadając na pytanie opozycyjnego parlamentarzysty, Artjoma Tsarukyana. Dodał też, że wstępny dokument został już wysłany do Globalnego Funduszu Ochrony Środowiska (GEF), który ma finansować realizację programu.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Co więcej, Grigoryan chce znieść podatek VAT od importu pojazdów napędzanych silnikami elektrycznymi. Według niego znacząco przyczyni się to do wzrostu popularności aut elektrycznych, a w konsekwencji do zmniejszenia zanieczyszczenia atmosfery. Według ministra środowiska rozwój elektromobilności pomoże również złagodzić trudną sytuację społeczną i gospodarczą kraju.

Źródło: news.am, rp.pl