Audi ujawnia plany na najbliższe lata

Koncerny samochodowe, aby sprostać wymaganiom rynku oraz całkowitym zmianom trendów, rozpoczęły opracowywanie strategii dostosowujących działania grup do nowej rzeczywistości.

Przykładem takiego koncernu jest Audi, które zamierza ogłosić w najbliższych miesiącach program na rok 2018. Według wstępnych informacji będzie w nim mowa o przygotowaniach do wprowadzenia na rynek nowych modeli i zwiększenia pola manewru dla elektromobilności.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Prezes zarządu Audi Rupert Stadler powiedział:

Dzięki bardzo dobrym wynikom finansowym, wypracowanym w trudnych warunkach ramowych, do stojących przed nami zadań zabieramy się z wielkim optymizmem. Rozpoczęliśmy największą w naszej historii ofensywę modelową i przygotowujemy wszystkie obszary przedsiębiorstwa na erę napędu elektrycznego oraz jazdy autonomicznej. Rozbudowany program działań pozwala nam redukować koszty i otwierać nowe obszary potencjalnych zysków. W ten sposób zbliżamy się do osiągnięcia wyznaczonych celów, również w zakresie mobilności przyszłości”.

Przyszły rok będzie dla niemieckiego koncernu przełomowy, ponieważ właśnie w 2018 roku na rynek ma trafić pierwszy seryjny model elektryczny o nazwie e-tron, którego pięciuset kilometrowy zasięg już wzbudza żywe zainteresowanie branży motoryzacyjnej.

To jednak dopiero początek całej serii samochodów spod znaku Audi, które zostaną zaoferowane klientom, ponieważ w ciągu najbliższych siedmiu lat do sprzedaży zostanie oddanych ponad dwadzieścia zelektryfikowanych modeli.