Sposób na korki w przyszłości? Audi pracuje nad latającą taksówką!

W XX wieku przewidywano, że kolejne dekady mogą przynieść rewolucję w świecie maszyn. Nie tylko pisarze science-fiction, ale nawet naukowcy zakładali, że codziennością staną się niewielkie, osobowe pojazdy latające. Technologia rozwinęła się w innym kierunku, okazuje się jednak, że takie „cuda” mogą pojawić się na ulicach za 10 lat. Audi pracuje nad taksówką podłączaną do drona!

Hyundai i Audi łączą siły w sferze wodorowych technologii samochodowych

Dwaj giganci motoryzacyjni – koreański Hyundai oraz niemieckie Audi, zdecydowali się na współpracę w sektorze wodorowych rozwiązań dla branży motoryzacyjnej. Zgodnie stwierdzono, że obecnie technologie wodorowe pozostają daleko w tyle za obecnie popularną elektromobilnością. Dlatego firmy chcą pracować nad zwiększeniem udziału pojazdów napędzanych wodorem w światowej flocie samochodów.

System inteligentnego ładowania EV od Audi i SMA

Producenci samochodów elektrycznych pracują nad technologią, która pozwoli na ‘inteligentne ładowanie’ baterii. W wdrażaniu nowych rozwiązań liderem jest Tesla, ale na rynku wyróżnia się również Audi, które współpracuje z SMA Solar Technology, aby zoptymalizować funkcje ładowania z użyciem domowej energii słonecznej już w nowym modelu SUVa – Audi e-tron.