Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Nowa, elektryczna era w historii Audi

audi węgry

Nowa, elektryczna era w historii Audi

W węgierskim mieście Gyor, w hali o powierzchni 8 500 metrów kwadratowych Audi Hungaria rozpoczęło produkcję elektrycznych silników przeznaczonych do SUV-a o nazwie e-tron.  

BANER MOBILEB1
Reklama

Według informacji Audi, inwestycja na Węgrzech kosztowała „w dwucyfrowych wartościach milionów euro”. W nowej hali pracę znalazło 100 osób. Załoga zapewne jeszcze w tym roku zostanie powiększona o kolejne 30 osób.  

Peter Kössler, członek zarządu ds. produkcji i logistyki w Audi AG powiedział:  „Audi Hungaria jest zaangażowane w tworzenie historii marki od 25 lat. Wkraczamy w zupełnie nową dziedzinę z zakresu produkcji silników elektrycznych. Ta wyjątkowa wiedza sprawia, że ​​Gyor staje się główną fabryką silników elektrycznych i uosabia strategiczną transformację w erę zrównoważonej mobilności”.  

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Moce produkcyjne zakładu w Gyor zostały ustalone na 400 silników dziennie. Załoga pracuje na jedną zmianę, jednak jak informuje biuro prasowe Audi, liczba wytwarzanych na dobę jednostek napędowych może zostać łatwo zwiększona dzięki pracy na 3 zmiany.  

Produkcja silników prowadzona jest według metody modularnej, która pozwala zróżnicować ścieżki wędrówki podzespołów transportowanych na poszczególne stanowiska przy użyciu pojazdów bezzałogowych. Poza wydziałem produkcyjnym uruchomiono ponadto stanowiska badawcze i testowe.  

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Źródło: Electrek 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.