Australia prekursorem pierwszej autostrady dla samochodów elektrycznych

Już niedługo w Australii powstanie pierwsza autostrada dla samochodów elektrycznych, która będzie ciągnąć się przez 18 miast, a co za tym idzie na trasie znajdzie się aż 18 stacji darmowego ładowania samochodów. Trasa biegnie przez 2 tys. kilometrów wzdłuż wybrzeża Morza Koralowego. Projekt można oglądać pod nazwą „Queensland Electric Super Highway”.

W związku z propagowaniem zdrowej energii, autostrada ta staje się całkowicie darmowa dla jej użytkowników (dotyczy to kosztów korzystania z samej autostrady jak i punków ładowania). Co więcej wspomniane punkty ładowania pojazdów również zasilane są zieloną energią (prąd tam dostępny wytwarzany jest tylko z energii słonecznej oraz wiatraków). Dla Australii to duży plus, ponieważ zmniejszy dotychczasowy poziom wytwarzania gazów cieplarnianych i polepszą się wskaźniki ochrony środowiska. Autostrada ma zachęcić mieszkańców miast do zakupienia elektrycznych samochodów co w praktyce pozwoli im na darmową komunikację między miastami. Mieszkańcy Australii zawsze podchodzili kpiąco do tematu samochodów elektrycznych ze względu na bardzo małą ilość punktów ładowania, co mogłoby się wiązać z problemem korzystania z samochodu na trasie w tym rozległym kraju.

Władze Państwa mają nadzieję, że wkrótce nastawienie mieszkańców się zmieni i zaczną bardziej dbać o powietrze. Dotychczasowo Australia pozostawała bardzo daleko w tyle na tle innych krajów pod względem ilości samochodów elektrycznych. Planowana inwestycja ma być gotowa przed końcem 2017 roku.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Częstochowa zwiększa dotacje na wymianę domowych kotłów

Następny artykuł

Polskie miasta rozwijają ekologiczny transport. Do 2021 r. po polskich drogach ma jeździć blisko 1 tys. elektrycznych autobusów

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,