Autobusy Solaris opanowują Europę

Solaris to polska firma z siedzibą w Bolechowie pod Poznaniem. Firma została założona w 2001 roku i kolejne lata jej działalności rynkowej to niemal wyłącznie pasmo międzynarodowych sukcesów. Autobusy produkowane przez firmy jeżdżą po wielu miastach Europy, między innymi w Niemczech, Włoszech czy Skandynawii, gdzie firma została szczególnie doceniona.

Autobus Urbino electric, który jak sama nazwa mówi, jest pojazdem elektrycznym, wyjedzie na ulice Oslo – stolicy Norwegii. To prestiżowe wyróżnienie, ponieważ miasto to jest swoim rodzaju prekursorem rozwoju elektrycznej motoryzacji. Norwescy politycy jasno podkreślili kilka miesięcy temu, że dążą do wyeliminowania samochodów spalinowych z dróg stolicy do 2025 roku.

Urbino Electric 12 jest autobusem wyjątkowym pod kilkoma względami – między innymi, dzięki temu, że wyposażono go w system ładowania opracowany przez markę Siemens, zastosowano mniejsze akumulatory, czego skutkiem jest możliwość przewożenia większej liczby pasażerów. Nie bez przyczyny został on wybrany autobusem 2017 roku. Według planów, do 2020 roku po Oslo będzie poruszać się 100 polskich autokarów Solaris Urbino Electric 12.

Kontrakt na dostarczenie autobusów do stolicy kraju Fiordów to nie tylko prestiż, ale również pieniądze, które pomogą w dalszym rozwoju marki i poszerzeniu horyzontów. Kiedyś mieliśmy Syrenkę, Warszawę i Poloneza – dzisiaj mamy Solarisy, które są podstawą dzisiejszej polskiej branży motoryzacyjnej.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Nowa metoda uzyskiwania energii z wiatru opracowana przy współpracy E.ON oraz Ampyx Power

Następny artykuł

PKN ORLEN w europejskim, energetycznym projekcie badawczym

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,