Autosan dostarczy do Rzeszowa niskopodłogowy autobus zasilany CNG

Polacy coraz częściej zamiast jazdy własnym samochodem przez zakorkowane miasto wybierają podróż komunikacją miejską, która w wielu miejscowościach staje się coraz bardziej nowoczesna. Wykorzystywana tam flota pojazdów w wielu przypadkach jest proekologiczna nie tylko dzięki zmniejszonemu wykorzystywaniu silników benzynowych, ale również za sprawą użytkowania napędu elektrycznego, redukującego szkodliwą emisję do zera.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Rzeszów, określający się jako stolica innowacji, dołącza do grona miast inwestujących w nowoczesną komunikację miejską; jednym z efektów takiej decyzji jest zakup autobusu marki Autosan, zasilanego przez sprężony gaz CNG. Jest to model Sancity 12LF CNG, który spełnia normy emisji spalin Euro 6. Poprzez wykorzystanie sprężonego gazu ziemnego zamiast benzyny lub oleju napędowego jest on znacznie bardziej przyjazny środowisku. Autobus został wyposażony w automatyczną skrzynię biegów oraz klimatyzację; jest w stanie jednocześnie transportować nawet do 94 osób.

Przed podpisaniem stosownej umowy pojazd został przetestowany w warunkach jazdy, dzięki czemu udowodnił, że spełnia oczekiwania tak pasażerów, jak i samego MPK Rzeszów. Nowo zakupiony autobus został już na dobre włączony do rzeszowskiej floty i od niedługiego czasu jeździ tamtejszymi ulicami.