Bałtyckie Obszary Energii – szansa na energetyczną współpracę

Dzięki programowi Bałtyckie Obszary Energii, zapoczątkowanemu przez Unię Europejską, istnieje spora szansa na efektywną współpracę energetyczną pomiędzy kilkoma powiatami w województwie zachodniopomorskim. 13 lipca br. został podpisany list intencyjny, znacznie zbliżający ten projekt do realizacji.

Wśród powiatów, które przystąpiły do programu, znajdują się powiaty: świdnicki, drawski oraz łobeski. Średnia gęstość zaludnienia na tych terenach jest stosunkowo niska, bowiem to tylko trzydzieści sześć osób na kilometr kwadratowy. Taka sytuacja sprzyja realizacji wielu inwestycji z zakresu zielonej energii, szczególnie w kontekście energetyki rozproszonej.

Specjalnie dla tych powiatów powstaną nowe rozwiązania, które mają przyspieszyć rozwój OZE na ich terenach oraz pozwolić na szybsze przekształcenie tamtejszej gospodarki w gospodarkę niskoemisyjną. Do głównych celów programu należy stworzenie koszyka energetycznego.

Cały projekt opiewa na kwotę 2,7 miliona euro. Udział biorą w nim nie tylko polskie obszary, lecz również te zlokalizowane w innych państwach UE, np. w Estonii czy Szwecji.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Kolejne zwolnienia w SolarWorld

Następny artykuł

Bośnia i Hercegowina ku energetyce wiatrowej

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,