Baterie z Renault Zoe otrzymają drugie życie w magazynach energii

Niedawno portal ŚwiatOZE informował o interesującym rozwiązaniu, które zostało zastosowane na stadionie im. Johana Cruyffa, należącym do Ajaxu Amsterdam, jednego z bardziej znanych holenderskich zespołów piłkarskich. Do zapewnienia stabilności energetycznej całej budowli wykorzystano używane baterie, pochodzące z samochodu elektrycznego Nissan Leaf. Dzięki ich wykorzystaniu, w trakcie ewentualnej awarii zasilania, stadion nie zostanie pozbawiony energii elektrycznej.

Firma Renault postanowiła wdrożyć podobny w założeniach pomysł w stacjach ładowania samochodów elektrycznych, a pierwsze z takich urządzeń zostały już zamontowane w Belgii oraz w Niemczech. Wykorzystanie wyeksploatowanych baterii pochodzących z modelu Renault o nazwie Zoe pozwala na zapewnienie szybkiego ładowania w miejscach, gdzie teoretycznie nie byłoby to możliwe z uwagi na konieczność modernizacji sieci energetycznej. Urządzenia wytworzone z tychże baterii pełnią funkcję swego rodzaju magazynów energii, które wspomagają ładowarki do samochodów PV zwiększając ich moc, a dzięki temu skracając także czas ich ładowania.

Nie jest to jednak jedyny pomysł na wykorzystanie zużytych baterii. Przedsiębiorstwo Renault podpisało także umowę z Powervault, dzięki czemu baterie z modelu Zoe będą mogły zostać wykorzystane również w domowych magazynach energii.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Samochody elektryczne coraz bardziej popularne w Wielkiej Brytanii

Następny artykuł

Vestas realizuje zamówienie na 180 MW w Tajlandii

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,