Samochody elektryczne coraz bardziej popularne w Wielkiej Brytanii

W pierwszej połowie 2017 roku zarejestrowano w Wielkiej Brytanii 22480 samochodów z silnikiem elektrycznym lub hybrydowym. Taki wynik oznacza rozwój elektromobilności w Zjednoczonym Królestwie, albowiem jeśli zestawimy go z rezultatami z poprzednich lat, zauważymy wyraźny wzrost. W porównaniu do analogicznego okresu w 2016 roku nastąpił przyrost o 14,3%, a do takiego samego okresu w 2015 roku – o 53,6%.

W czerwcu 2017 roku sprzedano 4405 samochodów z silnikiem elektrycznym lub hybrydowym, czyli o jedną trzecią więcej niż w poprzednim roku. Rezultat ten wyraźnie pokazuje, jaki trend motoryzacyjny panuje na rynkach zachodnich.

Najlepiej sprzedający się samochód w pierwszej połowie 2017 roku to Nissan Leaf – auto w pełni elektryczne, które jest jednym z najbardziej przystępnych cenowo pojazdów tego typu.

Brytyjski Minister Transportu Jesse Norman powiedział, że uzyskane wyniki to świetna wiadomość w kontekście redukcji emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Dodał, iż sprzyja to realizacji celu, jakim jest poprawa jakości powietrza oraz przejście na gospodarkę niskoemisyjną. Do 2050 roku ilość spalin wydzielanych przez samochody ma być zredukowana niemal do zera. Jeżeli trend wzrostu popularności samochodów elektrycznych oraz spalinowych się utrzyma, to istnieje szansa, że ten plan zostanie wykonany.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

IRENA: Indie będą czwartym pod względem wielkości rynkiem OZE

Następny artykuł

Baterie z Renault Zoe otrzymają drugie życie w magazynach energii

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,