Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Bełchatów z farmą fotowoltaiczną od PGE

farma fotowoltaiczna - fotowoltaika

Bełchatów z farmą fotowoltaiczną od PGE

Polska Grupa Energetyczna poinformowała o swoim nowym projekcie na instalację fotowoltaiczną. Jest to kolejny krok zbliżający spółkę do uzyskania 2,5 GW mocy do 2030. 

Reklama

Panele mają być zamontowane na poprzemysłowych terenach należących do elektrowni bełchatowskiej. Ich łączna moc wyniesie 60 MW. O PGE – w kontekście fotowoltaiki – wspominaliśmy dwa miesiące temu. Wówczas na Forum Ekonomicznym w Krynicy PGE podpisało dwa listy intencyjne na wybudowanie dużych instalacji na terenach KGHM oraz PKP. Obie spółki mogłyby zostać odbiorcami wytworzonej zielonej energii w ramach umów PPA. PGE też rozważa uwzględnienie swoich farm w systemach aukcyjnych.

Jesteśmy liderem transformacji energetycznej w Polsce i potwierdzają to realizowane przez nas inwestycje. Trwają intensywne prace w związku z wyborem partnera do realizacji programu farm wiatrowych na Bałtyku, nawiązujemy również współpracę z największymi polskimi właścicielami gruntów, takimi jak PKP czy KGHM Polska Miedź, przy realizacji naszego ambitnego programu PV. W najbliższym czasie podpisana zostanie również umowa pomiędzy PGE Energia Odnawialna i PGE GiEK dotycząca instalacji paneli fotowoltaicznych na gruntach wykorzystywanych do tej pory jako składowisko odpadów paleniskowych, powstałych w Elektrowni Bełchatów. Moc farmy może sięgnąć nawet 60 MW. Konsekwentnie wzmacniamy tym samym naszą pozycję lidera w sektorze odnawialnych źródeł energii – poinformował Henryk Baranowski, prezes PGE.

Oprócz współpracy z KGHM Polska Miedź i PKP, PGE Energia Odnawialna nawiązała w tym roku także porozumienie z Grupą Azoty Kopalnie oraz z Zakładami Chemicznymi Siarki “Siarkpol”. Pod koniec września energetyczny koncern zakomunikował o zidentyfikowaniu terenów pod farmy na łączną moc 750 MW. Gwałtowny wzrost mocy pobieranej ze słońca zapowiadany jest dopiero na 2021 rok.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.