GIG przejmuje kolejną polską farmę wiatrową!

Wiatrowa farma Zajączkowo stała się własnością grupy Green Investment Group. Wcześniej konsorcjum przejęło wiatraki w Kisielicach. Teraz gigant ma w swoim portfelu 90 MW mocy z polskich farm.

Łączna moc wiatraków na farmie w Kisielicach wynosi 42 MW. Zajączkowo pod Słupskiem ma 48 MW. Obie farmy uruchomiono jeszcze w wygaszonym systemie zielonych certyfikatów. Zajączkowo należało do J-Power z Japonii, Investment Netherlands B.V. oraz Mitsui Renewable Energy Europe Limited, fili – również japońskiego – Mitsui. Zamontowane tam 24 turbiny Vestas V80 zostały uruchomione w 2008 roku. Na razie nie wiadomo, za ile GIG przejął farmę.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Polska to jeden z największych europejskich rynków energii i ma znaczny potencjał rozwoju odnawialnych źródeł energii w krótkim terminie – powiedział Edward Northam, szef GIG.

Green Investment Group to jeden z największych globalnych inwestorów w branży OZE. Tylko w tym roku na inwestycje przekazał 5 miliardów euro. Swoje udziały rynkowe ma w 36 krajach na całym świecie. Jest właścicielem farm o łącznej mocy 8 GW.