Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Bełchatów z farmą fotowoltaiczną od PGE

farma fotowoltaiczna - fotowoltaika

Bełchatów z farmą fotowoltaiczną od PGE

Polska Grupa Energetyczna poinformowała o swoim nowym projekcie na instalację fotowoltaiczną. Jest to kolejny krok zbliżający spółkę do uzyskania 2,5 GW mocy do 2030. 

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Panele mają być zamontowane na poprzemysłowych terenach należących do elektrowni bełchatowskiej. Ich łączna moc wyniesie 60 MW. O PGE – w kontekście fotowoltaiki – wspominaliśmy dwa miesiące temu. Wówczas na Forum Ekonomicznym w Krynicy PGE podpisało dwa listy intencyjne na wybudowanie dużych instalacji na terenach KGHM oraz PKP. Obie spółki mogłyby zostać odbiorcami wytworzonej zielonej energii w ramach umów PPA. PGE też rozważa uwzględnienie swoich farm w systemach aukcyjnych.

Jesteśmy liderem transformacji energetycznej w Polsce i potwierdzają to realizowane przez nas inwestycje. Trwają intensywne prace w związku z wyborem partnera do realizacji programu farm wiatrowych na Bałtyku, nawiązujemy również współpracę z największymi polskimi właścicielami gruntów, takimi jak PKP czy KGHM Polska Miedź, przy realizacji naszego ambitnego programu PV. W najbliższym czasie podpisana zostanie również umowa pomiędzy PGE Energia Odnawialna i PGE GiEK dotycząca instalacji paneli fotowoltaicznych na gruntach wykorzystywanych do tej pory jako składowisko odpadów paleniskowych, powstałych w Elektrowni Bełchatów. Moc farmy może sięgnąć nawet 60 MW. Konsekwentnie wzmacniamy tym samym naszą pozycję lidera w sektorze odnawialnych źródeł energii – poinformował Henryk Baranowski, prezes PGE.

Oprócz współpracy z KGHM Polska Miedź i PKP, PGE Energia Odnawialna nawiązała w tym roku także porozumienie z Grupą Azoty Kopalnie oraz z Zakładami Chemicznymi Siarki “Siarkpol”. Pod koniec września energetyczny koncern zakomunikował o zidentyfikowaniu terenów pod farmy na łączną moc 750 MW. Gwałtowny wzrost mocy pobieranej ze słońca zapowiadany jest dopiero na 2021 rok.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.