Solaris Urbino 12

Berlin przeznaczy 70 milionów euro na elektryczne autobusy

Rozwój komunikacji miejskiej to przyszłość nowoczesnych miast. Samorządy inwestują więc duże środki w wymianę floty na bardziej proekologiczną oraz rozszerzenie rozkładu jazdy o kolejne linie dostosowane do potrzeb mieszkańców. W tym zakresie działa m.in. Berlin, którego władze do 2021 roku przeznaczą 70 milionów euro na zakup nowych, elektrycznych autobusów.

Autobusy elektryczne zostaną zakupione dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Unii Europejskiej, które pozwoli również na budowę wymaganych stacji ładowania. Na razie nie ogłoszono jeszcze żadnego przetargu, ale do walki o zamówienie powinny włączyć się polskie firmy, takie jak Solaris, który intensywnie rozwija się na rynku międzynarodowym.


Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Tesla model Y – konsensus pomiędzy jakością a ceną

Miłośnicy pojazdów elektrycznych w końcu doczekali się: po szumnych zapowiedziach i latach wyczekiwania w marcu 2019 roku zaprezentowano Tesla model Y. To luksusowe auto o dużym zasięgu w USA traktowane jako „kompaktowy” SUV. Do setki rozpędza się od 3,7 do 5,1 sekundy (w zależności od wariantu). Cena wyjściowa rozpoczyna się od 38,5 tys. dolarów.