Solaris Urbino 12

Berlin przeznaczy 70 milionów euro na elektryczne autobusy

Rozwój komunikacji miejskiej to przyszłość nowoczesnych miast. Samorządy inwestują więc duże środki w wymianę floty na bardziej proekologiczną oraz rozszerzenie rozkładu jazdy o kolejne linie dostosowane do potrzeb mieszkańców. W tym zakresie działa m.in. Berlin, którego władze do 2021 roku przeznaczą 70 milionów euro na zakup nowych, elektrycznych autobusów.

Autobusy elektryczne zostaną zakupione dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Unii Europejskiej, które pozwoli również na budowę wymaganych stacji ładowania. Na razie nie ogłoszono jeszcze żadnego przetargu, ale do walki o zamówienie powinny włączyć się polskie firmy, takie jak Solaris, który intensywnie rozwija się na rynku międzynarodowym.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy -10.11.

Dziś zaczynamy kolejny długi weekend, ale czy to dobry czas na rodzinne spacery? Dziś mapa znów zaświeciła się na czerwono, smog nie odpuszcza. Najgorzej jest na południu Polski, są miejsca gdzie poziom dopuszczalnego stężenie pyłów jest przekroczony nawet o 900%!!! Sprawdźcie czy warto dziś wychodzić z domu. Przypominamy, że smog stanowi poważne i jak najbardziej realne zagrożenie dla zdrowia, uważajcie na siebie.

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!