Solaris Urbino 12

Berlin przeznaczy 70 milionów euro na elektryczne autobusy

Rozwój komunikacji miejskiej to przyszłość nowoczesnych miast. Samorządy inwestują więc duże środki w wymianę floty na bardziej proekologiczną oraz rozszerzenie rozkładu jazdy o kolejne linie dostosowane do potrzeb mieszkańców. W tym zakresie działa m.in. Berlin, którego władze do 2021 roku przeznaczą 70 milionów euro na zakup nowych, elektrycznych autobusów.

Autobusy elektryczne zostaną zakupione dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Unii Europejskiej, które pozwoli również na budowę wymaganych stacji ładowania. Na razie nie ogłoszono jeszcze żadnego przetargu, ale do walki o zamówienie powinny włączyć się polskie firmy, takie jak Solaris, który intensywnie rozwija się na rynku międzynarodowym.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 17.01.

Pogoda się uspokoiła, czyżby to zwiastowało powrót smogu? Na mapie coraz mniej zielonych punktów. W poniedziałek wystartował Wrocławski Indeks Powietrza, jest to odpowiedź na apel Dolnośląskiego Alarmu Smogowego w sprawie informowania mieszkańców o prawdziwej skali zagrożeń w obszarze jakości powietrza. Niecierpliwie czekamy na bardziej restrykcyjne normy dla całego kraju.